Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez niespodzianki. Kamień rozbity przez Świerklany [ZDJĘCIA]

Forteca Świerklany gra dalej w pucharze Polski.

Bez niespodzianki. Kamień rozbity przez Świerklany [ZDJĘCIA]

W Kamieniu miejscowa drużyna podejmowała Fortecę ze Świerklan w ramach ćwierćfinału pucharu Polski podokręgu Rybnik. Faworytem tej potyczki byli goście, którzy na co dzień rywalizują na boiskach okręgówki. Kamień gra w A klasie.
Od początku spotkania więcej z gry mieli piłkarze ze Świerklan. W pierwszej połowie stworzyli sobie kilka dobrych okazji do otwarcia wyniku, ale żadnej nie wykorzystali. Gospodarze ograniczali się do sporadycznych kontrataków, po których jednak nie był żadnego zagrożenia pod bramką bramkarza Fortecy. W drugiej połowie przewaga przyjezdnych była jeszcze większa. Kluczowym momentem spotkania było 65. minuta, kiedy to Forteca… zmarnowała rzut karny. Zawodnicy ze Świerklan poirytowani tą sytuacją, ruszyli do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków i w cztery minuty zdobyli trzy bramki. Duża w tym „zasługa” piłkarzy z Kamienia, którzy stracili koncentrację i popełniali szkolne błędy. Gdy miejscowi stracili dodatkowo siły, dominacja Fortecy nie podlegała już żadnej dyskusji, co udowodnili strzelając jeszcze dwie bramki w końcówce spotkania. Ostatecznie więc Forteca wygrała 5:0 i zameldowała się w kolejnej rundzie PP.

KP Kamień – Forteca Świerklany 0:5 (0:0)
Bramki
: Tomasz Steleblak (67.), Robert Peterko (70., 71), Paweł Sudok (85., 88.)

Kamień: Karol Węgrzyk, Sebastian Żak, Jakub Kurdybanowski, Radosław Surma, Piotr Lis, Rafał Gałązka, Dawid Mandera, Bartosz Kutypa, Patryk Hałas, Piotr Horny, Robert Szymura. Rezerwa: Robert Lewandowski, Michał Konkol, Kamil Regulski, Kamil Radyszczuk, Patryk Radyszczuk, Mateusz Skowronek.

Świerklany: Kamil Cyganik, Patryk Wita, Maciej Konsek, Tomasz Juraszek, Szymon Pękała, Łukasz Mura, Tomasz Steleblak, Krzysztof Janowicz, Szymon Uliarczyk, Maciej Kasprzak, Mateusz Klyta. Rezerwa: Paweł Sudok, Robert Peterko, Damian Getler, Paweł Oleś.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].