środa, 8 kwietnia 2020

imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława

RSS

Meczowe Mistrzostwa Polski już w ten weekend na rybnickim zalewie

29.09.2017 10:00 | 0 komentarzy | pm / mat. prasowe

W Rybniku ścigać się będzie 10 zespołów.

Meczowe Mistrzostwa Polski już w ten weekend na rybnickim zalewie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mistrzostwa Polski w match racingu odbędą się od 29 września do 1 października na Zalewie Rybnickim w Rybniku w ramach cyklu Polish Match Tour. Będzie to zwieńczenie sezonu meczowego w Polsce, a na starcie pojawi się 10 zespołów. Tegoroczna edycja ma formułę otwartą, dlatego na starcie pojawią się również zawodnicy z Niemiec i Danii.

Tej rangi regaty odbędą się w Rybniku po raz pierwszy, a na wodach zalewu zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy z obrońcą tytułu Markiem Stańczykiem z Giżycka włącznie. Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

– W Rybniku czeka nas wiele emocji i match Racing na najwyższym poziomie. Te regaty będą dla nas i wielu wyjątkowe, bo po raz pierwszy od 6 lat mistrzostwa odbędą się na jachtach Skippi, na których rozgrywane były pierwsze historyczne mistrzostwa w 2007 roku. Do Rybnika przyjedzie bardzo mocna stawka, dawno nie widziana na jednych regatach. Na pewno zobaczymy aktualnych i byłych mistrzów Polski czyli Marka Stańczyka, Łukasza Wosińskiego i Rafała Sawickiego, a to gwarantuje najwyższy poziom sportowy. Będzie co oglądać – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour.

Runda eliminacyjna polega na serii ok. 40 wyścigów każdy z każdym – czyli każdy załoga popłynie w min 9 wyścigach, a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 4 międzynarodowych arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Start regat w piątek, będzie można je oglądać przez cały weekend w godzinach 10. do 18. z przystani RKZ na ośrodku Koga-Kotwica. Organizatorem regat jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest przystań Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im. Kpt. Pierożka przy ulicy Rudzkiej.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D oraz AVA, Harken, Bryt Sails, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.