Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Meczowe Mistrzostwa Polski już w ten weekend na rybnickim zalewie

W Rybniku ścigać się będzie 10 zespołów.

Meczowe Mistrzostwa Polski już w ten weekend na rybnickim zalewie

Mistrzostwa Polski w match racingu odbędą się od 29 września do 1 października na Zalewie Rybnickim w Rybniku w ramach cyklu Polish Match Tour. Będzie to zwieńczenie sezonu meczowego w Polsce, a na starcie pojawi się 10 zespołów. Tegoroczna edycja ma formułę otwartą, dlatego na starcie pojawią się również zawodnicy z Niemiec i Danii.

Tej rangi regaty odbędą się w Rybniku po raz pierwszy, a na wodach zalewu zobaczymy najlepszych polskich żeglarzy z obrońcą tytułu Markiem Stańczykiem z Giżycka włącznie. Organizatorzy regat zapewniają 4 jednakowe regatowe jachty Skippi 650 Match. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse, a o wyniku decydować będą umiejętności i taktyka a nie sprzęt. Jest to standard stosowany w regatach meczowych na całym świecie dlatego wiele załóg może przyjechać na regaty nawet z odległych miejsc świata.

– W Rybniku czeka nas wiele emocji i match Racing na najwyższym poziomie. Te regaty będą dla nas i wielu wyjątkowe, bo po raz pierwszy od 6 lat mistrzostwa odbędą się na jachtach Skippi, na których rozgrywane były pierwsze historyczne mistrzostwa w 2007 roku. Do Rybnika przyjedzie bardzo mocna stawka, dawno nie widziana na jednych regatach. Na pewno zobaczymy aktualnych i byłych mistrzów Polski czyli Marka Stańczyka, Łukasza Wosińskiego i Rafała Sawickiego, a to gwarantuje najwyższy poziom sportowy. Będzie co oglądać – zapowiedział Maciej Cylupa, dyrektor Polish Match Tour.

Runda eliminacyjna polega na serii ok. 40 wyścigów każdy z każdym – czyli każdy załoga popłynie w min 9 wyścigach, a po nich finały dla najlepszych 4 załóg. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 4 sędziów i 4 międzynarodowych arbitrów sędziujących wyścigi na wodzie i rozpatrujących protesty natychmiast nakładając kary zwrotu w przypadku przekroczenia przepisów.

Start regat w piątek, będzie można je oglądać przez cały weekend w godzinach 10. do 18. z przystani RKZ na ośrodku Koga-Kotwica. Organizatorem regat jest MT Partners i Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego - Polish Match Tour. Bazą regat jest przystań Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im. Kpt. Pierożka przy ulicy Rudzkiej.

Partnerami regat jest Miasto Rybnik, D.A.D oraz AVA, Harken, Bryt Sails, wodoaktywni.com oraz targi Wiatr i Woda. Więcej informacji na stronie www.polishmatch.pl i fanpage na FB.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].