Niedziela, 22 lipca 2018

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Volley Rybnik sezon zaczął od zwycięstwa [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

01.10.2017 12:47 | 0 komentarzy | pm

Udanie rozpoczęli zmagania na II-ligowych parkietach siatkarze z Rybnika. 

Volley Rybnik sezon zaczął od zwycięstwa [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]
Fot. Michał Gołda
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy mecz w nowym sezonie mają za sobą siatkarze Volleya Rybnik. Podopieczni Dariusza Luksa na inaugurację podejmowali drugi zespół GKS Katowice. Zanim jednak zawodnicy zaczęli zdobywać punkty, prezes rybnickiego klubu Roman Pinoczek dziękował za grę na rzecz Volleya trzem siatkarzom: Arkadiuszowi Terleckiemu, Michałowi Łacie i Krystianowi Lipcowi, którzy zakończyli karierę.
Sam mecz przebiegał po dyktando rybniczan. Tylko w II secie podopieczni Dariusza Luksa mieli problemy i przegrali do 21. W pozostałych wygrywali do 18., 17. i 20. – co ostatecznie dało im pierwsze, trzy ligowe punkty.

PO MECZU POWIEDZIELI
Dariusz Luks, trener Volleya Rybnik
Podobno zwycięzców się nie sądzi. Dopisujemy do tabeli trzy punkty i to jest najważniejsze. Mecz może nie stał na najwyższym poziomie, ale cieszy wygrana. Wszyscy zawodnicy, cały sztab szkoleniowy widzi, że czeka nas sporo pracy i mam nadzieję, że z każdym meczem będziemy grać lepiej. Wyznaję taką zasadę, że bez pracy nie ma kołaczy. Trzeba się wziąć na treningach do większej roboty, zawodnicy już o tym wiedzą. Nie będzie zgody na trenowanie na pół gwizdka, bo potem to wychodzi na boisku. Mamy nowy, młody zespół, który ma godnie reprezentować Rybnika i bić się o mistrzostwo. Zapraszamy kibiców na kolejne nasze mecze.

Arkadiusz Terlecki, był zawodnik Volleya Rybnik
Nie tak miała zakończyć się moja kariera. Miałem nadzieję, że pogram jeszcze kilka lat, ale przez dwa ostatnie lata borykałem się z kontuzjami, które nie pozwoliły wrócić do grania. Teraz muszę patrzeć na mecze z boku. Szkoda, ale życie napisało inny scenariusz i trzeba się z tym pogodzić. W swojej karierze zdobyłem tytuł mistrza i wicemistrza Polski z Jastrzębskim Węglem, to moje największe sukcesy. Mam dużo fajnych wspomnień z całej kariery. Teraz zaczynam współpracę z Volleyem na innej płaszczyźnie – czyli trenerskiej.

Volley Rybnik – GKS Katowice II 3:1 (25:18, 21:25, 25:17, 25:20)

Volley: Damian Śliż, Kamil Dębski, Dawid Konieczny, Tomasz Pizuński, Łukasz Wysocki, Błażej Podleśny, Damian Pilichowski, Oskar Wojtaszkiewicz, Mateusz Holesz, Mateusz Kukulski, Michał Szmajduch, Wojciech Zubko, Daniel Kmita.