Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia nie zdobyła Ślęzy

W ramach 10. kolejki spotkań III ligi, piłkarze Unii Turza rozegrali wyjazdowe spotkanie z Ślęzą Wrocław. Podopieczni Józefa Dankowskiego, którzy wygrali dwa ostatnie wyjazdowe spotkania, tym razem musieli uznać wyższość gospodarzy sobotniego meczu. 

Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Już w pierwszej połowie uwidoczniła się spora przewaga gospodarzy, którzy raz za razem zagrażali bramce Marcina Musioła. Ten najwięcej roboty miał z akcjami Marcina Firleja, który kilka razy miał dobre okazje by wpisać się na listę strzelców. Dwukrotnie jednak z prób tych zwycięsko wyszedł golkiper Unii, a raz  w sukurs przyszeł mu słupek. 

Firlej ostatecznie dopiął jednak swego. W 51. minucie arbiter spoktania uznał, że Marcin Zarychta faulował jednego z piłkarzy Śleży w polu karnym i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Firlej i zrobiło się 1:0. W odpowiedzi niewiele groźnie na bramkę, do tej pory znudzonego Piotra Gorczycy uderzył Dariusz Pawlusiński i choć strzał był mocny, to bramkarz Ślęzy sobie z nim poradził. Jeszcze lepiej po przeciwnej stronie boiska spisał się Musioł, który po raz kolejny zatrzymał Firleja. Wyrównanie mogło paść w 60. minucie, gdyby uderzający z 10. metrów Paweł Staniczek zachował więcej zimnej krwi. Niestety uderzył wprost w bramkarza Ślęzy.

Ta ostatnia sytuacja zemściła się dwie minuty później, kiedy w zamieszaniu w polu karnym Unii najprzytomniej zachował się Jakub Jakóbczyk i było 2:0. Trwała wymiana ciosów, w której skuteczniejsi okazali się miejscowi. Mateusz Kluzek zdecydował się na rajd przez pół boiska, którego Unitom nie udało się przerwać. Zakończył go niezbyt czystem uderzeniem, które jednak znalazło drogę do bramki.

Ślęza Wrocław - Unia Turza 3:0

Bramki: Firlej (51. k), Jakóbczyk (62.), Kluzek (87.)

Ślęza: Gorczyca, Repski (90.+1. Berkowicz), Mańkowski, Bohdanowicz, Firlej (82. Stempin), Traczyk (58. Kluzek), Jakóbczyk (77. Jarczak), Molski, Łątka, Wdowiak, Małecki.

Unia: Musioł, Staniczek, Kuczok, Dawid Pawlusiński (61. Domin), Zarychta, Glenc, Gładkowski (61. Okraszewski), Musiolik, Dariusz Pawlusiński, Szymiczek, Hanzel. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].