Wtorek, 17 października 2017

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Racibórz po raz piąty stolicą olimpiad specjalnych [ZDJĘCIA]

12.10.2017 19:45 | 0 komentarzy | kozz

W czwartek w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbył się XVII Śląski Mityng Olimpiad Specjalnych.

Racibórz po raz piąty stolicą olimpiad specjalnych [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem imprezy był Klub Olimpiad Specjalnych Animusz, działającym w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu, natomiast współorganizatorami Olimpiady Specjalne Polska Śląskie oraz ZSOMS. Opiekę wolontariacką zapewniło 61 uczniów z SP nr 15 w Raciborzu pod opieką Anity Dastig, Adama Kurpisa oraz SP nr 18 w Raciborzu pod okiem Małgorzaty Dastig i Donaty Bułatek-Wypiór.

Zawodnicy dopisali, bo aż 150 zawodników z 19 klubów z całego województwa śląskiego przyjechało rywalizować w konkurencjach: bieg na 50 m, 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 4x400 m i technicznych: skok z miejsca, skok w dal z rozbiegu, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową.

Uczestnikami mityngu byli zawodnicy z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Po raz kolejny udało się im spełnić sportowe marzenia. Najbardziej wyczekiwanym momentem była jednak dla sportowców ceremonia dekoracji: wejście na podium i gorące brawa i fanfary.

Poza gospodarzami: Animuszem Racibórz, udział wzięły także inne zespoły z naszego regionu: Huragan Racibórz, Fair Play Rybnik, Promyk Rybnik, Chabry Wodzisław Śląski, Tygrysy Gorzyce.

Wyniki:

"Animusz" Racibórz:

  • 1. Dariusz Fortalski - bieg na 1500 m
  • 1. Waldemar Mrowiec - bieg na 100 m
  • 1. Mirosław Mesjasz - bieg na 100 m
  • 1. Rafał Neumann - bieg na 100 m
  • 1. Mateusz Rolnik - bieg na 100 m
  • 1. Szymon Głowala - pchnięcie kulą
  • 1. Paulina Wiśniowska - bieg na 50 m
  • 1. Krystian Popiela - bieg na 800 m
  • 1. Krystian Popiela - skok w dal
  • 1. Dariusz Fortalski, Mirosław Mesjasz, Waldemar Mrowiec, Krystian Popiela - sztafeta 4x400 m
  • 2. Jakub Górka - bieg na 50 m
  • 2. Dariusz Fortalski - bieg na 100 m
  • 2. Marek Neumann - bieg na 100 m
  • 2. Denis Rolnik - bieg na 100 m
  • 2. Waldemar Mrowiec - pchnięcie kulą
  • 2. Kacper Szyra - bieg na 400 m
  • 2. Marek Neumann - bieg na 400 m
  • 2. Paulina Wiśniowska - rzut piłeczką palantową
  • 2. Kacper Szyra - bieg na 800 m
  • 3. Szymon Głowala - bieg na 100 m
  • 3. Mateuesz Rolnik - bieg na 400 m
  • 3. Rafał Neumann - bieg na 400 m
  • 3. Mirosław Mesjasz - bieg na 800 m

"Huragan" Racibórz:

  • 1. Łukasz Kollek - bieg na 50 m
  • 1. Sebastian Malinowski - bieg na 100 m
  • 1. Małgorzata Sojka - bieg na 400 m
  • 1. Marcin Kaziur - bieg na 400 m
  • 1. Roman Gajewski - bieg na 400 m
  • 1. Marcin Kaziur - skok w dal
  • 2. Małgorzata Sojka - bieg na 100 m
  • 2. Maria Morciniec - bieg na 100 m
  • 2. Łukasz Kollek - skok w dal z miejsca
  • 2. Dawid Szyra - bieg na 800 m
  • 2. Dawid Szyra - skok w dal
  • 3. Dariusz Waszczyk - bieg na 400 m
  • 3. Maria Morciniec - skok w dal
  • 3. Roman Gajewski - skok w dal

"Promyk" Rybnik:

  • 1. Błażej Miera - bieg na 50 m
  • 1. Simona Stanisławska - rzut piłeczką palantową
  • 1. Piotr Grygoruk - rzut piłeczką palantową
  • 2. Nikola Koźlik - bieg na 50 m
  • 2. Natalia Kurpanik - bieg na 50 m
  • 2. Piotr Grygoruk - bieg na 50 m
  • 2. Łukasz Piecha - bieg na 50 m
  • 2. Kacper Nidecki - bieg na 100 m
  • 2. Kamil Kurzawa - bieg na 100 m
  • 2. Kamil Kurzawa - pchnięcie kulą
  • 2. Justyna Dyka - rzut piłeczką palantową
  • 2. Nikola Koźlik - rzut piłeczką palantową
  • 2. Wiktor Dzikowski - rzut piłeczką palantową
  • 3. Simona Stanisławska - bieg na 50 m
  • 3. Anna Wolny - bieg na 50 m
  • 3. Wiktor Dzikowski - bieg na 50 m
  • 3. Dawid Lewkowicz - bieg na 100 m
  • 3. Łukasz Piecha - rzut piłeczką palantową

"Fair-Play" Rybnik:

  • 1. Patrycja Okońska - bieg na 50 m
  • 1. Katarzyna Białek - bieg na 50 m
  • 1. Szymon Szymiczek - bieg na 50 m
  • 1. Piotr Kuźnik - bieg na 50 m
  • 1. Justyna Kozłowska - bieg na 100 m
  • 1. Paweł Pielorz - bieg na 100 m
  • 1. Katarzyna Białek - skok w dal z miejsca
  • 1. Patrycja Okońska - rzut piłeczką palantową
  • 1. Justyna Kozłowska - skok w dal
  • 2. Miłosz Grabowski - bieg na 50 m
  • 2. Robert Stencel - bieg na 100 m
  • 2. Daria Kostur - bieg na 800 m
  • 2. Jan Milawski - bieg na 800 m
  • 2. Piotr Kask - bieg na 800 m
  • 3. Michał Kozłowski - bieg na 100 m
  • 3. Szymon Szymiczek - rzut piłeczką palantową
  • 3. Justyna Goszyc - bieg na 800 m
  • 3. Dawid Domański - bieg na 800 m
  • 3. Dawid Domański - skok w dal

"Tygrysy" Gorzyce:

  • 1. Damian Makos - bieg na 100 m
  • 2. Andrzej Adamczuk - bieg na 100 m
  • 2. Piotr Bugla - bieg na 100 m
  • 2. Marian Dylewski - skok w dal
  • 3. Marian Dylewski - bieg na 100 m

"Chabry" Wodzisław Śląski:

  • 1. Robert Adamczyk - bieg na 400 m
  • 1. Wojciech Świątek - bieg na 400 m
  • 1. Sebastian Jordan - bieg na 800 m
  • 1. Sebastian Jordan - skok w dal
  • 2. Łukasz Merta - bieg na 400 m
  • 2. Robert Adamczyk, Sebastian Jordan, Krzysztof Knauer, Wojciech Świątek - sztafeta 4x400 m
  • 3. Łukasz Merta - bieg na 100 m
  • 3. Łukasz Kasperkowiak - pchnięcie kulą
  • 3. Wojciech Świątek - pchnięcie kulą
  • 3. Tomasz Lewczyński - bieg na 400 m
  • 3. Krzysztof Knauer - bieg na 800 m