Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Finał Śląskiej Ligi Regatowej [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]

21 października na Zalewie Rybnickim odbędzie się finał Śląskiej Ligi Regatowej czyli cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Faworytem do zwycięstwa są prowadzące w rankingu załogi Instalmex, Inżbud i Nowy Dom.

Finał Śląskiej Ligi Regatowej [ZDJĘCIA, ZAPOWIEDŹ]

Finał Śląskiej Ligi Regatowej będzie jednocześnie czwarta rundą Ligi rozgrywanej od początku września. To już 5 edycja tych rozgrywek organizowanych nieprzerwanie od 2015 roku. Dla publiczności przygotowano atrakcję w postaci darmowych rejsów jachtem żaglowym wokół trasy regat. Bazą regat będzie ośrodek Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im Pierożka przy ulicy Rudzkiej 236b.

O zwycięstwo w tej edycji walczy 7 załóg ścigających się na jednakowych, dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650. 3 załogi od początku regat walczy o czołowe miejsca, co regaty zamieniając się pozycjami. W roli lidera do regat wystartuje załoga Krzysztofa Harnasza z Instalmex’u z 21 pkt na koncie, ale tuz za nimi z dwoma punktami straty ekipa z Nowego Domu i z czterema punktami załoga Radka Jamroza z Inżbudu. Ponieważ ostatnia runda liczona jest podwójnie, praktycznie oznacza to że ta załoga która wygra sobotnie regaty zwycięży w klasyfikacji generalnej ligi:

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Klasyfikacja po 3 rundach
1. Instalmex – 21 pkt
2. Nowy Dom - 19 pkt
3. Inżbud - Rybnicki Klub Żeglarski - 17 pkt
4. Possible Worldwide Polska - 12 pkt
5. MultiComfort - 7 pkt
6. Śląski Yacht Club 2 - 6 pkt
7. Śląski Yacht Club K4D - 5 pkt

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].