Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kapinos wszedł z ławki i dał prowadzenie. Remień nożycami wykończył Spójnię [WIDEO]

W sobotę przy Srebrnej kibice obejrzeli ciekawy mecz, a przede wszystkim w końcu wygraną Unii Racibórz.

Kapinos wszedł z ławki i dał prowadzenie. Remień nożycami wykończył Spójnię [WIDEO]

Materiał wideo:

Unia, która przegrała ostatnie pięć meczów i przywitała się z dołem tabeli musiała mecz z wyżej notowaną Spójnią Landek (dotychczas 5. miejsce) wygrać, żeby nie dać zbyt mocno uciec przeciwnikom. Po zmianie szkoleniowca, a został nim Piotr Hauder unici przegrali dwa spotkania. Najpierw z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała (2:3), następnie z Czańcem (0:1). Początek sobotniego meczu nie wskazywał, że będzie lepiej. Pierwsza połowa w zasadzie była bezbarwna z obu stron, za to działo się po przerwie. Już w 15 sekundzie po gwizdku na drugą połowę przed świetną okazją do zdobycia gola stanął Mateusz Kocot. Ten jednak nie trafił czysto w piłkę przez co trudno było jego trud nazwać strzałem na bramkę. Spójnia zaatakowała pięć minut później. Co gorsza dla gospodarzy skutecznie. Po szybkiej akcji gola zdobył Bartosz Woźniak i co niektórzy już szukali kiedy ostatnio drużyna z Raciborza przegrała sześć razy z rzędu. Na szczęście nie trzeba było chylić się ku historii. Pomocną dłoń wyciągnęli przyjezdni, a konkretnie jeden z obrońców Spójni, który zagrał ręką w polu karnym, a sędzia podyktował rzut karny dla Unii. Jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan drużyny - Paweł Woniakowski. Od pierwszych minut na boisku zabrakło Sebastiana Kapinosa. Tego można było dojrzeć najpierw na ławce, a później za bramką rozgrzewającego i szykującego się na ostatnie fragmenty meczu. Kibice skandowali jego nazwisko, ale trener Hauder sięgnął po ofensywnego zawodnika dopiero na kwadrans przed końcem meczu. Opłaciło się, bo już pięć minut później Kapinos wykończył podanie głową od Kocota i umieścił piłkę w bramce. Na Srebrnej szał, bo w końcu Unia po długim czasie objęła prowadzenie. Jeszcze większa radość była, gdy już w ostatniej minucie Bartosz Remień pięknymi nożycami strzelił na 3:1, tym samym podkreślając kto w tym meczu był lepszy. Unia Racibórz dopisała w tabeli trzy punkty i choć nie zmieniły one jej przedostatniego miejsca w tabeli, to ciężar spadł z serca nie tylko kibicom, ale i trenerowi, piłkarzom i działaczom. Raciborski czwartoligowiec już za tydzień jedzie do będącego w bardzo dobrej dyspozycji sąsiada z Gaszowic (5. miejsce, w tej kolejce wygrana 3:1 w Lędzinach).

KS Unia Racibórz - Spójnia Landek 3:1 (0:0)

Woniakowski 57.-k., Kapinos 83., Remień 90. - Bartosz Woźniak 51.

KS Unia Racibórz: Kuchta - Łątkowski, Mizia, Woniakowski, Plewa - Ploch (90. Czerepak), Zapotoczny, Remień, Chałupiński, - Bartoszewicz (76. Kapinos), Kocot. Trener: P. Hauder.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~XxL (188.137. * .198) 22.10.2017 08:22

Nie dawno to Kapinos i Kocot narzekali na Unie ze odchodzą bo nie mają wynagrodzenia itd.a tu jacy oni wielcy az mnie w dupie ściska taką sciema