Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radek Jamróz i załoga RKZ Inżbud wygrywa Śląską Ligę Regatową

Inżbud postawił „kropkę nad i” i wygrał wszystko co było do wygrania.

Radek Jamróz i załoga RKZ Inżbud wygrywa Śląską Ligę Regatową

Zakończyła się 5. edycja Śląskiej Ligi Regatowej czyli cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Bezkonkurencyjnym okazała się załoga RKZ Inżbud w składzie Radek Jamróz oraz Zbigniew i Filip Bogaccy, która wygrywając trzy wyścigi zapewniła sobie awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Niespodziewanie dotychczasowy lider Krzysztof Harnasz z Instalmexu zanotował słabszy występ, zakończył regaty dopiero na 5. miejscu i spadł w klasyfikacji końcowej ligi na drugie miejsce.

Przed finałową runda na czele znajdowały się 3 załogi Inżbudu, Instalmexu oraz Nowego Domu i wszystko wskazywało, że walka o końcowy triumf rozegra się pomiędzy tymi załogami. Jednak finałowe regaty obfitowały w zacięte, ciasne wyścigi i końcowe wyniki obfitują w niespodzianki. Wspomniany Inżbud postawił „kropkę nad i” i wygrał wszystko co było do wygrania awansując w rankingu z 3 miejsca na pierwsze. Walcząca o 3 miejsce kobieca załoga Nowy Dom ze sternikiem Anetą Harnasz, tym razem pływała z mniejszym szczęściem zajmując w finałowej rundzie dopiero 6 miejsce i tym samym spadając z podium w klasyfikacji generalnej ligi na 4. miejsce. Niespodziewanie doskonale popłynęła załoga Possible Worldwide Polska zajmując doskonałe 2. miejsce w regatach, a zdobyte punkty pozwoliły im na awans na 3. miejsce w rankingu ligi wyprzedzając Nowy Dom. Doskonały start zanotowała druga kobieca załoga K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, zajmując najlepsze w historii 3. miejsce w regatach i wygrywając jeden z wyścigów.

Bazą regat był ośrodek Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im Pierożka przy ulicy Rudzkiej. Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik. Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Wyniki finałowych regat
1. RKZ Inzbud 3 pkt
2. Possible 4 pkt
3. Sląski Yacht Club K4D 6 pkt
4. Multicomfort 6 pkt
5. Instalmex 7 pkt
6. Nowy Dom 7 pkt
7. SYC 2 12 pkt

Ranking końcowy Śląskiej Ligi Regatowej 2017
1. RKZ Inzbud (Radosław Jamróz) - 33 pkt
2. Instalmex (Krzysztof Harnasz) - 27 pkt
3. Possible Worldwide Polska (Grzegorz Niemczyk) - 24 pkt
4. NOWY DOM (Aneta Harnasz) - 23 pkt
5. Śląski Yacht Club K4D (Justyna Chudzińska, Agnieszka Chudzińska) - 15 pkt
6. MultiComfort (Wojciech Sałata) - 15 pkt
7. SYC 2 (Andrzej Pytlik, Tomasz Wojtalik) - 8 pkt

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
pablito 15.01.2018 16:33

Nic tylko odpoczywać na kajakach ! :D Gratuluję :) teraz spływ kajakiem żeby się zrelaksować ! http://ukta.pl/