Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piotr Hauder po meczu ze Spójnią Landek. Teraz czas na Gaszowice [WIDEO]

Unia Racibórz przełamała się i wygrała mecz w IV lidze. Trzy punkty wywalczone ze Spójnią Landek nie poprawiły jednak jej miejsca w tabeli. Trener Piotr Hauder spogląda jednak w przyszłość z optymizmem, bo przede wszystkim gra uległa poprawie. Już w najbliższy weekend raciborska Unia zagra w pobliskich Piecach z Dębem Gaszowice... o ile pogoda na to pozwoli.

Piotr Hauder po meczu ze Spójnią Landek. Teraz czas na Gaszowice [WIDEO]
Paweł Woniakowski jak na kapitana przystało trafia dla Unii z rzutów karnych

Materiał wideo:

Czy można mieć obawy przed tym, że pogoda popsuje plany przez co mecz będzie trzeba odwołać? Nie tak odległa historia pokazuje, że jak najbardziej tak. Boisko w Piecach na którym mecze rozgrywa czwartoligowy Dąb Gaszowice przy intensywnych opadach deszczu w szybkim tempie nasiąka niczym gąbka i robi się niezdatne do komfortowej gry.

W tej rundzie jeden mecz Dębu Gaszowice został już odwołany właśnie przez warunki atmosferyczne. Obawy podziela prezes Dębu Jacek Widenka, który niewyklucza opcji, że mecz może być zagrożony. Spoglądając za okno i na krótkoterminową prognozę pogody nie wygląda to dobrze. W okolicach Pieców nie zanosi się, żeby deszcz ustąpił do niedzieli. Decyzję o tym co z meczem poznamy zapewne w niedzielę.

Tymczasem w tabeli sytuacja Unii Racibórz wciąż nie jest wesoła w odróżnieniu do beniaminka z Gaszowic. Dąb świetnie rozgrywa swoje pierwsze mecze na arenach czwartoligowych. 

Podopieczni trenera Zdzisława Marszolika do tej pory zanotowali zaledwie jedną porażkę i to w meczu wyjazdowym z Wilkami Wilcza. W meczach u siebie Dąb dwukrotnie wygrał i czterokrotnie zremisował.

Dąb Gaszowice aktualnie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli, Unia znajduje się na przedostatnim ze stratą dziewięciu punktów do beniaminka.

Początek meczu w Piecach w niedzielę o godzinie 14:00.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].