Bardzo ważny mecz wygrały piłkarki z Rybnika [RELACJA]

Podopieczne Remigiusza Danela nadal niepokonane na boiskach II ligi.

W ramach 8. kolejki II ligi piłki nożnej kobiet, w Rybniku doszło do meczu na szczycie. TS ROW na stadionie miejskim podejmował bowiem ekipę Rekordu Bielsko-Biała. Obie drużyny w tym roku jeszcze nie przegrały, co znamionowało spore emocje na przy ul. Gliwickiej 72.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przyjezdne bardzo wysoko atakowały rybnickie piłkarki, przez co podopieczne Remigiusza Danela miały problemy z płynnym rozgrywaniem akcji. W 12. minucie, po błędzie bramkarki ROW, w 100 proc. okazji znalazła się Katarzyna Moskała, ale nie potrafiła trafić do pustej bramki. Chwilę później groźny strzał oddała Aneta Szymanowska, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką. Z każdą upływającą minutą zarysowywała się przewaga miejscowych. Na bramkę przyjezdnych strzelały m.in. Maria Michaldova i z rzutu wolnego Agata Sobkowicz. W 27. minucie to jednak Rekord wyszedł na prowadzenie. Z rzutu wolnego na strzał zdecydowała się Klaudia Nowacka, piłka przelobowała Sabinę Cielangę i wpadła do siatki. Po minucie było już 1:1. Pod bramką przyjezdnych dobrze zachowała się Maria Michaldova i mocnym strzałem pokonała Justynę Kuś. Chwilę później gospodynie powinny prowadzić, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystała Agata Sobkowicz. Ta sama zawodniczka zrehabilitowała się w 37. minucie, kiedy to zgrała w polu karnym piłkę do Dominiki Sykorovej, a ta nie dała szans bramkarce Rekordu. Jeszcze przed przerwą zawodniczka ze Słowacji zdobyła swoją drugą bramkę, wpisując się na listę strzelców w 44. minucie.

Po zmianie stron na boisku nadal dominowały piłkarki Danela. Do 50. minuty stworzyły sobie trzy dogodne sytuacje strzeleckie, a najlepszą zmarnowała Sykorova. W 54. minucie na strzał z dystansu zdecydowała się Anna Konkol, ale piłka po jej uderzeniu przeleciała obok słupka. W 59. minucie drużyna z Bielska miała szansę na bramkę kontaktową, jednak strzał Wioletty Mandli obroniła Marcelina Pawlik, która w przerwie zastąpiła Cielangę. W odpowiedzi na bramkę Rekordu strzelała Sobkowicz. W 68. minucie w znakomitej sytuacji znalazła się Szymanowska, dobrze w bramce przyjezdnych spisała się tym razem Kuś. Do końca spotkania rybniczanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie wygrały 3:1, pozostając niepokonaną drużyną na drugoligowych boiskach.

W następnej kolejce rybniczanki ponownie zagrają na swoim stadionie, tym razem zmierzą się z Gwiazdą Pruszków. Mecz ten odbędzie się 4 listopada o godz. 14.00.
Wkrótce fotorelacja z meczu i komentarze.

TS ROW Rybnik – Rekord Bielsko-Biała 3:1 (3:1)