Sobota, 4 grudnia 2021

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

24 godziny pływania na Mancie. Każdy może pomóc

07.11.2017 16:10 | 0 komentarzy | mak

Jak co roku w Wodzisławiu odbędzie się 24-godzinny charytatywny maraton pływacki na krytej pływalni Manta. - Startujemy 10 listopada o godz. 22.00 - zapraszają organizatorzy.

24 godziny pływania na Mancie. Każdy może pomóc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Poprzednie edycje spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem. - Każda z nich okazała się wspaniałą promocją pływania, lecz nie zapominajmy o najważniejszym aspekcie tej akcji - wodzisławianie pływają, by pomóc. Zapraszamy mieszkańców do udziału w wydarzeniu - zachęcają organizatorzy.

Manta pomogła już m.in. Dawidowi, który przeszedł przeszczep małżowin usznych. Zakupiono sprzęt medyczny, a także dofinansowano rehabilitację Lenki i Oliwierka, chorych na mózgowe porażenie dziecięce. Do tej pory z pomocy skorzystały też dzieci dotknięte chorobami układu oddechowego, dokonano zakupu 26 profesjonalnych inhalatorów - nebulizatorów medycznych. W zeszłym roku dokonano z kolei zakupu detektorów tętna płodu. W tym roku dzięki przepłyniętym kilometrom Manta chce zakupić elektrostymulatory.

Swój udział w maratonie zadeklarował już m.in. prezydent Mieczysław Kieca.

Rok temu rekordzistą charytatywnego maratonu w Wodzisławiu był Krzysztof Tłuścik. Przyjechał specjalnie z Sandomierza. Przepłynął 29 km pobijając dotychczasowy indywidualny rekord akcji. - Otrzymaliśmy informację, że znów przejedzie ponad 350 km by być z nami na Mancie! - poinformowali organizatorzy.

Więcej informacji na temat wydarzenia można uzyskać kontaktując się z pracownikami pływalni (nr tel. 32 729 32 96).

fot. Akcja Charytatywna 24 godzinny Maraton Pływacki/Facebook