Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Węgierka nie pomogła. AZ Supra Brokers Wrocław silniejszy od Unii Racibórz [ZDJĘCIA]

W Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu AZ Supra Brokers pokonał dzielnie walczącą Unię Racibórz. Zespół z Wrocławia wygrał czwarty raz w czwartym meczu. Dla Unii to trzecia porażka w sezonie.

Węgierka nie pomogła. AZ Supra Brokers Wrocław silniejszy od Unii Racibórz [ZDJĘCIA]
Zsanett Nemeth tym razem Unii nie pomogła / fot. Maciej Kozina

Jak po meczu stwierdził menadżer drużyny Ryszard Wolny kluczowym momentem była przegrana walka ściągniętej w ostatniej chwili Węgierki Zsanett Nemeth. Mistrzyni Europy do lat 23 miała być mocnym punktem drużyny, ale dosyć łatwo przegrała z aktualną wicemistrzynią świata Niemką Aline Focken. Przed walką Węgierki Unia nadrobiła stan meczu z wyniku 8:0 dla Wrocławia (po dwóch walkach) do wyniku 11:11. Po rywalizacji nowego nabytku Unii, gospodarze prowadzili 14:11. Później swoją walkę w stylu wolnym przegrał Kamil Wojciechowski i już było jasne, że Unia przegra cały mecz. Na pocieszenie w ostatniej walce wygrał reprezentujący zespół z Raciborza, Białorusin Serhei Staradub.

Wcześniej bardzo ciekawy pojedynek zakończony zwycięstwem Unii stoczył Dawid Ersetic, pokonując Michała Tracza. Zwycięstwo zanotował także Grzegorz Wanke, a remisem zakończył się pojedynek Sebastiana Jezierzańskiego. Punkty dla zespołu zdobyła także Agata Tatar. Zespół Unii w tym meczu poprowadził duet trenerski Sylwia Bileńska i Mateusz Wolny. AZ Supra wygrywając awansował już do fazy play-off, nastomiast Unici muszą wygrać dwa ostatnie pojedynki w grupie B. Najpierw 5 grudnia w Łodzi z Budowlanymi, następnie w styczniu u siebie z AZS AWF Warszawa. Unia broni tytułu wicemistrza Polski w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej. W środę drugi mecz IV kolejki grupy B pomiędzy drużynami z Warszawy i Łodzi.

AZ Supra Brokers Wrocław - MKZ Unia Racibórz 17:14

Zapasy kobiet:

  • Jessica Blaszka - Agata Walerzak 4:0
  • Agata Tatar - Nikola Chluba 4:0
  • Aline Focken - Zsanett Nemeth 3:0

Zapasy st. klasyczny:

  • Michał Tracz - Dawid Ersetic 1:3
  • Przemysław Kraczkowski - Grzegorz Wanke 1:3
  • Aleksei Mishin - Siarhei Staradub 0:3

Zapasy st. wolny:

  • Eryk Maj - Arkadiusz Gucik 4:0
  • Zelimkhan Minkailov - Sebastian Jezierzański 1:1
  • Kamil Kościółek - Kamil Wojciechowski 3:0

MIEJSCEDRUŻYNAMECZEPUNKTYMAŁE PUNKTY
1.AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW41276-56
2.AZS AWF WARSZAWA3350-51
3.MKZ UNIA RACIBÓRZ4366-68
4.BUDOWLANI ŁÓDŹ3340-57
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].