Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Rybnik pobiegnie dla Szlachetnej Paczki [ZAPOWIEDŹ]

16.11.2017 16:47 | 0 komentarzy | pm

25 Listopada punktualnie o 11:00, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Gliwickiej, rozpocznie się bieg  „5 kółek dla Paczki”.

Rybnik pobiegnie dla Szlachetnej Paczki [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza edycja biegu odbyła się w 2015 roku i była inicjatywą wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Rybnika, a także Rybnickiej Grupy Biegowej PĘDZIMY RAZEM, którzy wraz z MOSiR-em zorganizowali bieg, mający promować ideę mądrej pomocy, jaki przyświeca Szlachetnej Paczce, a także bieganie jako najprostszą formę aktywności ruchowej oraz zdrowy tryb życia. Przy okazji biegu odbyła się zbiórka żywności trwałej i chemii, przekazanej później jednej z rybnickich rodzin w ramach projektu. Pomimo bardzo krótkiego okresu czasu między powstaniem pomysłu, a jego realizacją (zaledwie kilka dni) na starcie stanęło blisko 70 osób, w drugiej edycji udział wzięło 80 osób.

– Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób swoje starty planuje z dużym wyprzedzeniem, a do profesjonalnego biegu nam jeszcze bardzo dużo brakuje, jednak z roku na rok staramy się by nasz bieg był coraz bardziej atrakcyjny. W poprzednim roku mieliśmy indywidualne numery startowe, w tym roku oprócz numerów zaprojektowanych przez zespół E-graficy.pl, planujemy rozlosować wśród uczestników drobne gadżety i upominki przekazane przez sponsorów. Choć w tym roku medali nie będzie, to przygotowujemy niespodziankę dla wszystkich, którzy wezmą udział w biegu – mówi Andrzej Gorzawski.

Przypomnijmy, że dystans to 2 km czyli tytułowe 5 kółek, a bieg odbędzie się 25 listopada o godzinie 11:00. Zapisać się można przez internet wysyłając maila na adres: 5kolekdlapaczki@gmail.com, podając imię, nazwisko, rok urodzenia, klub oraz opcjonalnie numer, z którym chce się wystartować. Listę numerów już wybranych, a także szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na fb wydarzeniu: TUTAJ. – Na dzień dzisiejszy zapisanych jest już 75 osób, a najmłodsi uczestnicy mają po 7 lat – dodaje na zakończenie Andrzej Gorzawski.