Poniedziałek, 24 czerwca 2019

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Niesamowita Kamczyk z czterema golami. Trafiła też Jaszek.

19.11.2017 11:58 | 0 komentarzy | kozz

Fenomenalną rundę jesienną za sobą ma Ewelina Kamczyk z Krzyżanowic.

Niesamowita Kamczyk z czterema golami. Trafiła też Jaszek.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnim meczu rundy jesiennej ekstraligi strzeliła cztery gole w wygranym 10:0 spotkaniu z Olimpią Szczecin. To drugi taki wyczyn w tym sezonie, gdy popularny "Kamyk" strzela do bramki czterokrotnie. Kolejną bramkę w sezonie zdobyła także Dżesika Jaszek z Cyprzanowa. Obie piłkarki występują w drużynie aktualnego lidera rozgrywek Górnika Łęczna.

Kamczyk już raz w tym sezonie strzeliła cztery gole w jednym meczu ekstraligi w hitowym pojedynku z Medykiem Konin wygranym 4:3. Teraz dołożyła kolejne cztery trafienia i tylko w meczach rozegranych jesienią po 14 meczach ma aż 24 gole. Deklasuje wszystkie rywalki w drodze po tytuł królowej strzelczyń, a należy przypomnieć, że w poprzednim sezonie również strzeliła najwięcej goli (29).

Górnik jest liderem z 37 punktami na koncie i ma punkt przewagi nad Medykiem Konin, który ma jeden zaległy mecz. W dalszej kolejności ze sporą stratą znajdują się Czarni Sosnowiec i AZS PWSZ Wałbrzych.

W klasyfikacji strzelczyń Kamczyk ma 24 gole, a daleko za nią Patrycja Balcerzak (Medyk - 11 goli) i Lilana Kostowa (Medyk 9 goli). Nikol Kaletka (Medyk) z Grzędzina ma 8 goli, a Dżesika Jaszek (Górnik) - 6.

Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin 10:0 (3:0)

Ewelina Kamczyk 17., 55., 79., 82., Dżesika Jaszek 23., Weronika Zawistowska 27., Dominika Grabowska 54., Agnieszka Jędrzejewicz 70., Anna Sznyrowska 72., Patrycja Rogalska 88.