Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Uczniowie z Tworkowa w półfinale wojewódzkim unihokeja

25.11.2017 11:46 | 0 komentarzy | kozz

W minioną środę w szkole podstawowej w Radlinie rozegrano półfinał wojewódzki w unihokeju dziewcząt i chłopców. W Igrzyskach Dzieci, dobrze wypadli uczniowie z SP w Tworkowie zajmując w swoich grupach 2. miejsca premiowane awansem do finału wojewódzkiego, który odbędzie się dla chłopców 7 grudnia w Sosnowcu, a dla dziewcząt 11 grudnia w Mikołowie.

Uczniowie z Tworkowa w półfinale wojewódzkim unihokeja
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mecze były bardzo wyrównane i trwały 2 razy po 8 minut. Na boisku w każdym meczu grało 4 zawodników oraz bramkarz. Zmiany oczywiście hokejowe jak to w unihokeju bywa. Po zawodach uczniowie skorzystali z profesjonalnych zajęć sportowych w radlińskim Flyparku.

Unihokej jest od kilku lat dość lubianą dyscypliną w naszej szkole. Uczniowie poznawali tajniki tej dyscypliny w ramach realizowanego przez szkołę w latach 2012-2014 projektu europejskiego Comenius. Nauczyciele mieli możliwość uczyć sie od najlepszych - czyli od partnerów projektu z Niemiec, gdzie prężnie dziala klub unihokejowy Tigers Magdeburg oraz z Rovaniemi (Finlandia), gdzie unikokej jest dla uczniów ulubioną dyscypliną. Obecnie realizowany jest projekt Erasmus +, który umożliwia kontynuację szlifowania technik unihokeja. W maju ubiegłego roku grupa uczniów z Tworkowa doskonaliła swoje umiejętności w Austrii, a już w kwiteniu 2018 grupa uczniów pojedzie do Danii.

Składy drużyn z Tworkowa:

Dziewczyny:

Domalewska Emilia, Drajok Klaudia, Grud Suzie, Konik Julia, Korczok Alicja, Konieczny Alicja, Suchanek Julia, Wądołowska Vivien, Zawadzka Emilia.

Chłopcy:

Białas Kajetan, Strzelczyk Arkadiusz, Ignatzy Paweł, Kalisz Filip, Kogut Jakub, Kostrzewa Samuel, Ottlik Kacper, Starostka Mateusz.


materiał nadesłany/Piotr Jeziorski