Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Pobiegli dla Szlachetnej Paczki. Frekwencja zaskoczyła organizatorów [ZDJĘCIA]

26.11.2017 08:00 | 0 komentarzy | pm

Tłumy biegaczy spotkały się na rybnickim stadionie LA.

Pobiegli dla Szlachetnej Paczki. Frekwencja zaskoczyła organizatorów [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz trzeci, z inicjatywy wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Rybnika, a także Rybnickiej Grupy Biegowej „Pędzimy Razem” – przy współpracy z MOSiR, zorganizowany został bieg „5 kółek dla Paczki”. Ma on na celu promowanie idei mądrej pomocy, jaka przyświeca Szlachetnej Paczce, a także biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej.

– Biegniemy trzeci raz. W tym roku frekwencja mocno nas zaskoczyła. Nie liczyliśmy, że przyjdzie aż tyle osób. Zależy nam na promocji Szlachetnej Paczki, ale też zdrowego stylu życia. Wśród biegających osób są nasi wolontariusze, można ich rozpoznać po czerwonych koszulkach z napisem Super W lub Lubię ludzi – mówi Andrzej Gorzawski, który zapewnia, że przygotowania do tegorocznej akcji idą pełną parą. – Planujemy pomóc 70 rodzinom. Być może będzie ich więcej, cały czas odwiedzamy rybnickie rodziny i weryfikujemy ich potrzeby. Wolontariusze cały czas pracują. Z roku na rok jest coraz więcej osób pomagających. Ludzie łączą się w grupy, chociażby poprzez Facebooka i wtedy łatwiej zaspokoić potrzeby wybranych rodzin. Wierzę, że w przyszłym roku znowu tutaj się spotkamy – kończy Andrzej Gorzawski z rybnickiego oddziału Szlachetnej Paczki.

Przy okazji biegu, podczas którego uczestnicy pokonali dystans 2 km czyli tytułowe 5 kółek, odbyła się zbiórka żywności trwałej i chemii, przekazanej później jednej z rybnickich rodzin w ramach projektu. Rozlosowano także drobne gadżety i upominki przekazane przez sponsorów. W biegu wzięła udział rekordowa liczba biegaczy, w sumie na starcie stanęło 284 uczestników (podczas pierwszej edycji było ich 70, a podczas drugiej 80). Z nr 1 wystartował wiceprezydent Wojciech Świerkosz.
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.