Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dawid Malina opowiada jak wygrał Bieg Barbórkowy [ZDJĘCIA]

Mamy dla was kolejną porcję zdjęć z 13. Biegu Barbórkowego.

Dawid Malina opowiada jak wygrał Bieg Barbórkowy [ZDJĘCIA]
Fot. Dariusz Tukalski

800 biegaczy stanęło na starcie 13. edycji Biegu Barbórkowego. W niedzielę, 3 grudnia – punktualnie o godz. 12.00 prezydent Rybnika Piotr Kuczera dał sygnał do rozpoczęcia biegu. Drugi raz w historii start i meta zostały usytuowane obok ZS nr 3. – Mam nadzieję, że 13. bieg będzie szczęśliwy dla jego uczestników, którzy w ten sposób wpisują się także w obchody Barbórki. Atmosfera jest tutaj świetna, przedstawicielem urzędu miasta jest wiceprezydent Masłowski, który kolejny raz wystartował w tym biegu. Cieszę się, że w Rybniku jest sporo imprez sportowych, dzięki którym nasze miasto jest coraz bardziej rozpoznawalne – powiedział Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Ostatecznie 10 km najszybciej pokonał rybniczanin Dawid Malina z Rybnika (31:13,8). Drugi był Sergii Okseniuk z czasem 31:32,5, a trzecie miejsce przypadło Volodymyrowi Timashovi z czasem 32:25,1. Najszybszą kobietą na mecie była Lilia Fiskovicz z czasem 35:38.3.

– Jestem zaskoczony – ponieważ trenuję dopiero czwarty tydzień, po okresie roztrenowania. Nie spodziewałem się, że tak mocno tutaj pobiegnę. Uwielbiam tutaj startować, to coś niesamowitego, kiedy przebiega się przez rynek, wiele osób mnie dopinguje, super sprawa. Fakt, że znam bardzo dobrze tę trasę pomaga mi. Po 7 km jest tutaj podbieg, wiedziałem jak on jest długi, myślę, że Ukrainiec biegnący ze mną – nie wiedział tego i trochę zwolnił, wtedy ja ruszyłem bardzo ostro, postawiłem wszystko na jedną kartę i ta taktyka się opłaciła. Osobiście bardzo lubię taką pogodę, jedyne co przeszkadza w bieganiu to smog, mam nadzieję, że za kilka lat już go nie będzie. W przyszłym roku na pewno się tutaj pojawię, nie wiem jeszcze czy będę walczył o kolejne zwycięstwo, na to się musi złożyć wiele czynników – stwierdził na mecie zmęczony, ale szczęśliwy Dawid Malina, dla którego było to trzecie zwycięstwo z rzędu w tej imprezie.

Zapraszamy do fotorelacji autorstwa Dariusza Tukalskiego.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dobrazmianaipisland (188.0. * .21) 05.12.2017 19:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Trzecie zwycięstwo i ta sama taktyka Dawida . Gratulacje - na tej trasie pobiec z takim czasem to już wyczyn .

~smogobieg (94.254. * .14) 05.12.2017 17:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wczoraj w radiu Katowice był wywiad z lekarzem profesorem ma temat smogu.Miedzy innymi powiedział on że smog to przyspieszona miażdżyca oraz zabrał głos na temat biegania w smogu. Stwierdził że po biegu w smogu w ciagu kilku dni po biegu wzrasta bardzo prawdopodobieństwo wystąpienia ostrych epizodów sercowo mózgowych tj. można dostać po biegu w smogu zawał serca lub udar mózgu w parę dni po biegu że taka zależność występuje. Oraz długofalowo mozna dostać nowotwór w dłuższym okresie czasu.Bo u biegacza oddychanie przyspiesza 10-15 krotnie w stosunku do kogoś kto jest w spoczynku i wtedy następuje b.duże wchłanianie smogu do płuc i organizmu.