Sobota, 20 października 2018

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

O ligowe punkty i udział w pucharze Polski

29.12.2017 14:00 | 0 komentarzy | pm

W sobotę ostatni mecz w tym roku rozgra Jastrzębski Węgiel.  

O ligowe punkty i udział w pucharze Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczna przerwa świąteczna była dla siatkarzy z Jastrzębia bardzo krótka. Drużyna i sztab szkoleniowy wrócili do zajęć już w drugim dniu świąt. 30 grudnia podopieczni trenera Marka Lebedewa rozegrają ostatnie w tym roku spotkanie ligowe, a ich rywalem będzie okupujący ostatnie miejsce w tabeli PlusLigi Dafi Społem Kielce. – Bezwzględnie musimy zdobyć trzy punkty. Jeśli tak się stanie, wszystko będzie w porządku – mówi Mark Lebedew.

Gra toczy się zarówno o punkty w lidze, jak i o miejsce na koniec pierwszej rundy fazy zasadniczej, gwarantujące występ w Pucharze Polski. Przypomnijmy, że tylko sześć najlepszych zespołów PlusLigi (oraz dwie najlepsze drużyny z eliminacji z niższych szczebli rozgrywkowych) ma prawo gry o pucharowe trofeum w 2018 roku.

W tym przypadku o wszystkim zdecyduje zaplanowana na końcówkę roku 15. seria gier ligi. Walką o prawo gry w PP bezpośrednio zainteresowane są: Asseco Resovia Rzeszów (5. miejsce, 26 punktów), Jastrzębski Węgiel (6., 25), Indykpol AZS Olsztyn (7.,24) oraz Espadon Szczecin (8., 23).

Pomarańczowi są świadomi stawki, o jaką toczy się walka. – Po ostatnim meczu (przegrana 2:3 z Espadonem Szczecin – przyp. red.) mieliśmy poważne rozmowy, ponieważ w dwóch ostatnich meczach ligowych straciliśmy cztery punkty. Nasza sytuacja w tabeli skomplikowała się i jest trudniejsza, niż jeszcze dwa tygodnie temu. Rozmawialiśmy o tym, jak temu zaradzić oraz w jaki sposób możemy się poprawić. Mając to na uwadze wróciliśmy do pracy po świętach – wyjaśnia szkoleniowiec Pomarańczowych.

Najbliższy rywal Jastrzębskiego Węgla zamyka ligową tabelę. Kielecki zespół wygrał dwa z 14 meczów w tym sezonie. – To nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, by dobrze się zaprezentować i powalczyć o pełną pulę – kwituje krótko trener JW.

Początek sobotniego meczu w Kielcach o godz. 17:00.