Wtorek, 23 października 2018

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

WYNIKI WYBORÓW 2018:

Benjamin Toniutti na dłużej w ZAKSIE

02.01.2018 11:26 | 0 komentarzy | kozz

Kapitan Mistrza Polski siatkarzy - Benjamin Toniutti przedłużył kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon - informuje strona zaksa.pl

Benjamin Toniutti na dłużej w ZAKSIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Francuz dwukrotnie poprowadził ZAKSĘ do tytułu mistrza kraju. - Podpisaliśmy przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim na kolejny rok, chęć kontynuacji współpracy była obustronna. Powoli zaczynamy rozmawiać o przyszłości, budować nowy skład, wielu zawodnikom w tym sezonie kończą się kontrakty. Przedłużenie kontraktu z Benjaminem Toniuttim było priorytetowe, Ben jest mózgiem tej drużyny i dlatego też zaczynamy od rozgrywającego. Nie negocjowaliśmy szczególnie długo, ale zatrzymanie Bena było bardzo trudne. Takich zawodników jak Ben ciężko jest znaleźć, a jeszcze trudniej zatrzymać. Nam wspólnymi siłami się to udało i cieszę się, że Ben zostanie z nami - powiedział prezes Sebastian Świderski.

- Podjąłem taką decyzje przede wszystkim dlatego, że naprawdę dobrze czuję się tutaj. Widzę również, że klub chce kontynuować pracę ze mną, ufa mi, a to ważne dla każdego zawodnika - stwierdził francuski siatkarz ZAKSY.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to Mistrz Polski z poprzedniego sezonu i zdecydowany lider tegorocznych rozgrywek. ZAKSA wygrała wszystkie dotychczasowe piętnaście spotkań PlusLigi, a w Lidze Mistrzów ma po dwóch meczach dwie wygrane.