środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Kibice zrzucą się na ratowanie Odry Wodzisław? To dla nich ważny test

09.01.2018 21:23 | 16 komentarzy | art

Portale crowfundingowe to popularna forma wspierania różnych inicjatwy, często o charakterze charytatywnym. Kibice Odry Wodzisław postanowili na portalu zrzutka.pl zebrać 100 tysięcy złotych na działalność ich ukochanego klubu, który znajduje się w sporych tarapatach finansowych

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bo jak informuje oficjalna strona internetowa Odry Wodzisław, klub podpisał na początku stycznia porozumienie z miastem Wodzisław, dotyczące rozłożenia na raty zaległych należności za wynajem obiektów (porozumienie zawiera również umorzenie całkowite odsetek za zwłokę w płatności, które wynosiły prawie 16 tys. zł), to sytuacja finansowa klubu jest ciężka. Raty trzeba bowiem spłacać, a pieniądze są potrzebne również na bieżącą działalność. W sukurs postanowili przyjść kibice. Na portalu zrzutka.pl założyli publiczną zbiórkę. Cel? Zebranie 100 tys. zł na wsparcie klubu w rundzie wiosennej. 

Zbiórkę zorganizował Grzegorz Gojny, piłkarz Odry i, jak sam o sobie pisze, od kilkunastu lat kibic tego klubu:


"Odra Wodzisław po wielu problemach występuje dzisiaj w klasie okręgowej - za próby jej odbudowy zabrali się wierni kibice zrzeszeni w SSOW oraz innych grupach. W wyniku wielu różnych wydarzeń po rundzie jesiennej Klub został praktycznie bez sponsora. Nowy zarząd skupił swoje działania na naprawie relacji z Miastem i przynosi to już wymierne korzyści, ale nadal nie zasila klubowej kasy.

Gdy wraz z moimi kolegami z lat na trybunach poznaliśmy smutną sytuacje Klubu postanowiliśmy działać. Razem z kolegą z drużyny Krzyśkiem Krzyżokiem spotkaliśmy się z kibicami i po długich rozmowach podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu zbiórki.

Środki, które tutaj uda nam się zebrać przeznaczać będziemy na wspieranie Klubu w wydatkach związanych rozpoczynającą się niedługo rundą wiosenną. Uzupełnimy sprzęt, opłacimy boiska treningowe i koszty przejazdów na mecze ligowe. To jak wiele uda nam się opłacić zależeć będzie od tego jak wiele uda nam się zebrać. Dlatego prosimy Cię już dziś o wpłacenie chociaż kilku złotych, a przede wszystkim o rozpowszechnianie informacji o tej zrzutce.

Kibice Odry pokazywali wielokrotnie, że są zawsze ze swoim Klubem, dzisiaj my piłkarze wywodzący się tak naprawdę z trybun, wraz z kolegami nadal zaangażowanymi w życie trybun oraz Klubu możemy pokazać jak wielką wartość ma dla nas wszystkich Odra Wodzisław."

Sami kibice Odry Wodzisław przyznają, że zbiórka jest dla nich swego rodzaju testem. "Powodzenie tej akcji (nawet nie finansowe, a społecznościowe) pozwoli realnie ocenić ilu ludziom Odra wciąż leży na sercu, a przy dobrych efektach może przełożyć się na pozyskanie sponsorów, którzy będą stanowili główne źródło finansowania Klubu." - napisał na klubowym forum kibic o nicku Kamul. 

Do końca zbiórki został jeszcze 172 dni. W ciągu pierwszych kliku dni udało się zebrać 1550 zł. 

Adres zrzutki: https://zrzutka.pl/odrawodzislaw#wplacili