Futsalowa bitwa w Rybniku [ZDJĘCIA, KOMENTARZE]

Dziesięć bramek zobaczyli kibice, którzy wybrali się na kolejny mecz rybnickich piłkarek.

W ramach 8. kolejki walki o mistrzostwo grupy południowej futsalowej ekstraligi, w Rybniku doszło do meczu na szczycie. W „ekonomiku” spotkały się lider i wicelider. TS ROW Rybnik, który od dłuższego czasu przewodzi w tabeli, podejmował ekipę Wanda Słomniczanka Słomniki.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Już w 1. minucie groźnie na bramkę rywalek uderzała Szymanowska. 60 sekund później miejscowe już prowadziły, po bramce Lizoń, która wykończyła akcję całej drużyny. W kolejnych minutach znakomite okazje miały Sobkowicz i Szymanowska, ale wynik nie uległ zmianie. W 9. minucie TS ROW dopiął celu i podwyższył na 2:0. Bramkę zdobyła, wykazując się dużym sprytem, Miś. Rywalki nie zamierzały się jednak poddać i szybko strzeliły bramkę kontaktową. W 14. minucie był już remis. Z najbliższej odległości piłkę do bramki skierowała Kowal. W grze rybniczanek było sporo chaosu, niedokładności, co skrzętnie wykorzystywały przyjezdne. Przed utratą kolejnych bramek TS ROW ratowała Dąbek. W 18. minucie była jednak bezradna po efektownym strzale Pietrzyk. Na przerwę obie ekipy schodziły więc przy prowadzeniu Wandy Słomniczanka 3:2.

Pierwsze minuty po zmianie stron to show Sobkowicz. Najlepsza zawodniczka rybnickiej ekipy, w minutę, dwa razy pokonała Król i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie. Rywalki odpowiedziały trafieniami Karcz i Dardy i znowu były o jedną bramkę do przodu. W 34. minucie Sobkowicz przejęła piłkę i sprytnym lobem strzeliła swojego trzeciego gola, doprowadzając do remisu. Do końca meczu obie ekipy stworzyły sobie jeszcze po kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej nie wykorzystały. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 5:5 i obie ekipy podzieliły się punktami.

Rybniczanki nadal przewodzą w ligowej tabeli, a do końca I fazy rozgrywek podopiecznym Danela pozostały dwa mecze. Najpierw zagrają na wyjeździe w Częstochowie (27.01), tydzień później w „ekonomiku” podejmą Rolnik B. Głogówek.

PO MECZU POWIEDZIELI
Remigiusz Danel, trener TS ROW Rybnik
Jestem zadowolony z naszego występu, nadal jesteśmy niepokonaną drużyną. Mniej dziewczyny, które czują niedosyt, bo miały okazje w końcówce, aby rozstrzygnąć to spotkanie na swoją korzyść. To był kolejny mecz, w którym wypracowujemy sobie przewagę, a potem nie potrafimy jej utrzymać. Taki jest jednak futsal. Z drugiej strony cieszę się, że dziewczyny dobrze reagują w takich sytuacjach i cały czas walczą o punkty. W dzisiejszym meczu było sporo chaosu z obu stron. Myślę jednak, że jeżeli miał nam się przytrafić słabszy mecz, to lepiej teraz niż w fazie play off.

Andżelika Dąbek, bramkarka TS ROW Rybnik
Z przebiegu meczu ten wynik jest sprawiedliwy. Obie drużyny miały swoje okazje. Na pewno przed spotkaniem liczyłyśmy na zwycięstwo, więc mały niedosyt pozostaje. Martwi nas to, że w ostatnim czasie tracimy sporo bramek. Musimy to zmienić, jeżeli chcemy grać w final four i coś tam wywalczyć. Każdy zespół, który jest ograny na boisku futsalowym będzie tę naszą słabość wykorzystywał. Dzisiaj prowadziliśmy 2:0 i znowu pozwoliłyśmy się dogonić, podobnie jak w meczach z Krakowem. Nie wiem, może nie powinnyśmy pierwsze strzelać bramki (śmiech). Mówiąc poważenie, brakuje nam konsekwencji w obronie i przez to rywalki odrabiają stary. Oceniając dotychczasowe mecze musimy być jednak zadowolone. Żadnego spotkania nie przegrałyśmy, więc jest ok.

TS ROW Rybnik – Wanda Słomniczanka Słomniki 5:5 (2:3)