Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Z Odry Centrum poszli w świat, a szykują się następni

02.02.2018 14:51 | 41 komentarzy | kozz

Powoli zawodnicy MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski dochodzą do pułapu seniorskiego.

Z Odry Centrum poszli w świat, a szykują się następni
Odra Centrum na turnieju w Roseto
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobrze przetarli szlaki Łukasz Krakowczyk (Piast Gliwice 1998 rocznik) - zanotował już kilka występów w ekstraklasie oraz Mateusz Praszelik (Legia Warszawa 2000 rocznik), reprezentant Polski U-18.

Adam Tymiński (rocznik 1999) aktualnie jest na obozie z Piastem Gliwice w Hiszpanii i być może na wiosnę zadebiutuje w ekstraklasie. Kewin Paszek (1998 rocznik) występuje w Ruchu Chorzów i czeka na debiut w 1 lidze. Spore zainteresowanie jest zawodnikami rocznika 2003, gdzie dwóch etatowych reprezentantów Śląska latem zdobyło brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Suwałkach.

Ostatnie sparingi rocznika 2003 Odry Centrum ze Stadionem Śląskim Chorzów (6:1) to popis Jakuba Kuczery, który strzelił sześć bramek. W spotkaniu z GKS Jastrzębie wygranym 8:1 ten sam zawodnik strzelił pięć bramek.

- Widać i słychać spore zainteresowanie chłopcami poważnych firm takich jak Legia Warszawa, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Lechia Gdańsk oraz kilka klubów zagranicznych - wyliczają w klubie z Wodzisławia.

Co ciekawe w zespole juniorów gra syn Marcina Malinowskiego - Jakub. W drużynie rocznika 2002 w bramce występuje syn Grzegorza Tomali - Mateusz i również posiada świetne warunki fizyczne po tacie, ale także kunszt bramkarski. Natomiast w roczniku 2003 występuje syn Jana Wosia - Arkadiusz oraz bratanek Dariusza Pawlusińskiego - Miłosz. - Być może to oni odbudują wodzisławską piłkę. Miło byłoby ponownie usłyszeć w telewizji takie nazwisko jak Malinowski, Woś, Tomala, Pawlusiński podczas dużych imprez piłkarskich - powiedział prezes Roman Zieliński.

W kwietniu zespoły MKP rocznika 2003 i 2005 wyjeżdżają na międzynarodowy turniej do Roseto (Włochy) i będą mogli sprawdzić się z drużynami z całej Europy.