Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Rybniczanin weźmie udział w prestiżowej serii wyścigów motocyklowych

07.02.2018 20:30 | 1 komentarz | acz

Mieszkający w Rybniku Adam Wojaczek przygotowuje się do startu w zawodach motocyklowych.

Rybniczanin weźmie udział w prestiżowej serii wyścigów motocyklowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plany są ambitne, bo w sezonie 2018 będzie startował w Wyścigowym Motocyklowym Pucharze Polski w topowej pojemnościowo klasie Rookie 1000. Część startów pokrywa się z Pucharem Europy Alpe Adria Cup. Poza krajowym „Torem Poznań” zawody również odbędą się na torze w Niemczech, Austrii, Słowacji i na Węgrzech. – Aktualnie przygotowuje się kondycyjnie i sprzętowo. Udział w tych zmaganiach to wielkie wyzwanie organizacyjne, logistyczne i finansowe, dlatego też równolegle do przygotowań szukam sponsorów – mówi rybniczanin.

Adam Wojaczek zawodowo pracuje jako adiunkt na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, po wyjściu z uczelni wsiada na motocykl. To jego wielka pasja. - Od lat jestem motocyklistą, a dodatkowo od czterech sezonów uczestniczę w treningach i wyścigach motocyklowych w kraju i za granicą. Trenowałem na torze Poznań, na torze Slovakia Ring pod Bratysławą, Pannonia Ring na Węgrzech, Hungaroring niedaleko Budapesztu oraz na torze w czeskim Brnie. W tym roku chciałbym wystartować w 5-6 rundach Pucharu Europy Alpe Adria Cup oraz w Pucharze Polski w klasie Rookie 1000. Aktualnie przygotowuję siebie i nowy motocykl (Kawasaki ZX10R 2016) do sezonu – wyjaśnia.

Jak wyjaśnia Adam, każdy weekend zawodów związany jest w wieloma różnymi kosztami m.i.: opony i inne materiały eksploatacyjne, paliwo, wynajem busa, winiety, ubezpieczenie, wpisowe na zawody, wyżywienie, nocleg i wiele innych. Minimalny budżet każdej rundy zawodów to co najmniej 3000zł bez opon. Komplet wyścigowych opon kosztuje około 1700zł. Poza udziałem w wyżej wymienionych zawodach, zawodnik również trenuje na tych torach w innych terminach co wiąże się z podobnymi kosztami jak w przypadku zawodów. Roczny budżet zatem opiewa na co najmniej 50 tys. zł. - Każda pomoc jest cenna, nawet 200-400 zł na każdy wyjazd treningowy lub wyścigowy już rozwiąże pewne problemy. Nie ukrywam, że szukam sponsorów i mogę im zaoferować za to korzyści reklamowe takie jak m.i.: umieszczenie logotypów firmy na kombinezonie, motocyklu i odzieży zespołu. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu – mówi zawodnik. Osoby chętne wesprzeć pasję rybniczanina mogą się kontaktować bezpośrednio z nim : +48 791 115 761 lub adam.wojaczek40@gmail.com .