Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Mordercza walka o utrzymanie w Ekstraklasie [ANKIETA]

09.02.2018 11:30 | 0 komentarzy | dud

Miejsce w grupie 16 najlepszych piłkarskich drużyn w Polsce to prestiż, promocja miasta ale przede wszystkim większe pieniądze. Wznowienie rundy wiosennej to dla wielu ekip walka o być albo nie być na piłkarskiej mapie Polski. Ten bój wkracza właśnie w decydującą fazę. 

Mordercza walka o utrzymanie w Ekstraklasie [ANKIETA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Która z tych drużyn opuści Ekstraklasę?

W dotychczas rozegranych 21 kolejkach piłkarskiej Ekstraklasy najsłabszą drużyną była Pogoń Szczecin. Dla wielu ekspertów była to wielka niespodzianka, jednak Pogoń grała jesienią fatalnie i zasłużyła na miano "czerwonej latarni". W walce o utrzymanie ekipie z północy pomóc ma jeden z najciekawszych transferów tej zimy. Morten Rasmussen to najlepszy strzelec w historii duńskiej ekstraklasy. 33-latek był zawodnikiem takich drużyn jak: Celtic, czy Mainz.

Przed przedstawicielem naszego regionu Piastem Gliwice, również ciężka batalia o utrzymanie. Jednak poczynione ruchy transferowe plus osoba bardzo dobrego trenera dają wielką nadzieję na najbliższe miesiące. Wydaje się, że kadrowo ta drużyna nie ma prawa spaść piętro niżej. Tacy zawodnicy jak Czerwiński, Jodłowiec to uznane marki na polskim rynku i powinni spokojnie pomóc w utrzymaniu. 

Ciężka wiosna czeka drużyny z Niecieczy oraz Nowego Sącza. Będą to główni kandydaci do spadku z ekstraklasy. Porównując ruchy kadrowe tych ekip z działaniami choćby Piasta Gliwice, wyglądają one mizernie na tle ekipy z Gliwic. Dodajmy do tego, że Sandecja nie wróci na swój stadion w tym sezonie, każdy mecz rozgrywa w zasadzie na wyjeździe. 

Spośród drużyn, które w tym momencie znajdują się w dolnej ósemce najmocniej prezentuje się Lechia Gdańsk. Miejsce tej drużyny jest sporym zaskoczeniem dla ekspertów. Jeśli tylko zawodnicy zagrają na miarę swoich umiejętności, Lechia będzie pewniakiem do gry w górnej części tabeli. 

Przypominamy, że pierwszy mecz po przerwie zimowej zostanie rozegrany już dziś w Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmuje Górnika Zabrze. Start o godzinie 18:00. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl