Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Kacper z Rydułtów zaproszony przez Zagłębie Lubin

15.02.2018 18:47 | 9 komentarzy | kozz

Śmiało można powiedzieć, że chłopiec więcej lat trenuje niż na tym świecie żyje. Kacprem Bywalcem zainteresowało się Zagłębie Lubin, które słynie z jednej z lepszych akademii piłkarskich w Polsce.

Kacper z Rydułtów zaproszony przez Zagłębie Lubin
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Kacper ma pięć lat, a trenuje już prawie od trzech. Już jak miał kilkanaście miesięcy, ojciec Artur zaczął z nim kopać piłkę, później przeistoczyło się to w treningi. - Odpowiedni i fachowo dobrany trening oraz zdrowe podejście daje bardzo dobry efekt. Cały czas doskonalimy technikę lewą i prawą nogą, gdyż jest to podstawa w treningu najmłodszych dzieci - powiedział Artur, osobisty trener Kacpra.

Kolejnym elementem, który pojawia się dość często w ich treningu to gimnastyka, która najlepiej rozwija wszystkie zdolności motoryczne. Efektem dobrego szkolenia jest to, że 2 marca Kacper zaliczy pierwszy trening w Akademii Zagłębia Lubin. Poza treningiem zobaczy także mecz ekstraklasy Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław. - Na pewno jest to wielkie wyróżnienie trafić do najlepszej Akademii Piłkarskiej w Polsce w wieku zaledwie 5 lat. My jako rodzice bardzo się cieszymy, że Kacper z roku na rok robi takie postępy, choć można było też usłyszeć wiele krytycznych słów. Paradoksem jest to, że nikt z lokalnych klubów nie zaprosił Kacpra na treningi. Zrobiło to oddalone o prawie 300 km Zagłębie Lubin. Skaut Zagłębia Lubin trafił na Kacpra za pośrednictwem filmików umieszczonych na facebooku. Stwierdził, że jest to inwestycja na przyszłość, a na pewno będzie to traktowane jako dobra zabawa. Kacper został również zaproszony (jak będzie starszy) do Akademii Pogoni Szczecin - powiedział tata Kacpra.