Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Z OSTATNIEJ CHWILI:

Piłkarki z Rybnika powalczą o medal mistrzostw Polski [KOMENTARZE]

25.02.2018 20:00 | 0 komentarzy | pm

TS ROW Rybnik pewnie awansował do final four futsalowej ekstraligi. 

Piłkarki z Rybnika powalczą o medal mistrzostw Polski [KOMENTARZE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

TS ROW Rybnik, który broni brązowego medalu futsalowej ekstraligi, wywalczonego w ubiegłorocznych rozgrywkach, spokojnie wygrał zmagania w grupie południowej i awansował do fazy play off sezonu 2017/18. Tam zmierzył się w dwumeczu z AZS UW Warszawa, którego stawką był awans do final four.
W pierwszym meczu, rozegranym w Warszawie, podopieczne Remigiusza Danela wygrały 4:1 i były w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Ten dobył się w rybnickim „ekonomiku” w niedzielę, 25 lutego.
Sam początek spotkania w wykonaniu piłkarek TS ROW był dość niemrawy, dopiero po głośnym okrzyku trenera „budzimy się”, rybniczanki przeprowadziły pierwszą groźną akcję i … wyszły na prowadzenie 1:0. Do siatki trafiła Aneta Szymanowska. W 4. minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisała się Magdalena Wojcik. Od tego momentu mecz się wyrównał. Dzięki temu przyjezdne doprowadziły do remisu 2:2. Na przerwę obie ekipy schodziły jednak przy prowadzeniu miejscowych, dzięki trafieniu Edyty Botor.
Po zmianie stron warszawianki ruszyły do zdecydowanych ataków, chcą odrobić straty. To udało im się tylko częściowo. Po trafieniu Elizy Ragus znów był remis. Końcówka meczu to jednak przewaga miejscowych i gole Agaty Sobkowicz oraz Anety Szymanowskiej. Ostatecznie ROW wygrał 5:3 i zapewnił sobie prawo gry w final four, który odbędzie się w już w następny weekend w kujawsko-pomorskim Świeciu. O medale, oprócz rybniczanek, będą walczyły ekipy: AZS UAM Poznań, Wanda Słomniczanka Słomniki oraz AZS UJ Kraków. I to właśnie ta ostatnie drużyna będzie rywalem TS ROW w meczu półfinałowym final four.

PO MECZU POWIEDZIELI
Remigiusz Danel, trener TS ROW Rybnik
Cieszy nas to, że do tej pory jesteśmy niepokonani. Chociaż dzisiejszy mecz był mocno szarpany i pokazał, że mamy sporo elementów jeszcze do poprawy. Teraz czeka nas final four. Jedziemy na ten turniej po medal. Zdajemy sobie sprawę, że każda drużyna, z którą będziemy tam grali jest silna. Ale my się nikogo nie boimy. W półfinale zagramy z Krakowem, musimy wyciągnąć wnioski z meczów z tą ekipą z fazy zasadniczej. Wierzę, że tak się stanie i awansujemy do finału. W naszej drużynie poziom pomiędzy poszczególnymi zawodniczkami wyrównuje się i to dobrze wróży na przyszłość.

Agata Sobkowicz, piłkarka TS ROW Rybnik
Jak było widać dzisiaj, ten dwumecz nie był dla nas łatwy. W obu spotkaniach męczyłyśmy się. Sporo musimy w naszej grze jeszcze poprawić, mamy tydzień do final four i będziemy mocno pracować. W półfinale zagramy z Krakowem, który dobrze znamy. Musimy dobrze się zregenerować przed tym spotkaniem i nie popełniać błędów, jakie przydarzały nam się w meczach grupowych z tym rywalem. Nie chcę obiecywać, że z final four przywieziemy złoto. Dla mnie każdy medal będzie cenny.

TS ROW Rybnik – AZS UW Warszawa 5:3 (3:2)
Bramki
: Aneta Szymanowska (1., 34. ), Magdalena Wojcik (4.), Edyta Botor (16.), Agata Sobkowicz (31.) – Katarzyna Włodarczyk (13.), Emilia Jarzyna (15.), Eliza Ragus (22.)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Anna Konkol, Agata Sobkowicz, Magdalena Wojcik, Aneta Szymanowska, Dominika Rosak, Żaneta Sobota, Aleksandra Lizoń, Daria Pluta, Katarzyna Kubik, Liwia Gancarczyk, Marta Kamińska, Edyta Botor, Marta Miś.
AZS UW: Paula Zach, Katarzyna Jeryng, Marta Walczak, Katarzyna Włodarczyk, Zuzanna Nikisz, Katarzyna Orlińska, Emilia Jarzyna, Julia Przybyłkowicz, Eliza Ragus.