Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnickie WiP-y z siłowni

Na rybnickim WiP-ie była moc, siła, energia, pot i wiele emocji, zwłaszcza podczas gonienia wyników wśród startujących zawodników – informują organizatorzy.

Rybnickie WiP-y z siłowni

24 lutego w Centrum Rekreacji i Rehabilitacji Bushido odbyły się amatorskie zawody siłowe. Tym razem siłownia została przeniesiona na salę gimnastyczną, gdzie poza samą rywalizacją, zaprezentowany został również pokaz street workoutu, który przeprowadził Dawid Łomnicki.

W tym roku WiP został podzielony na zawody indywidualne, w których wystartowało 9 osób oraz na starty drużynowe, w których mieliśmy okazję obserwować zmagania siłowe kolejnych 9 osób.

Zawodnicy mieli do wykonania: - wyciskanie sztangi z obciążeniem równym 20 % masy zawodnika w przypadku pań, a w przypadku panów 50 % własnej masy; - przysiad ze sztangą obciążoną 50 % masy startujących kobiet i 75 % masy mężczyzn; - dodatkowo w rywalizacji drużynowej zawodnicy musieli się podciągać na drążku. Startujący zawodnicy mieli 3 minutowy limit czasu na każde z zadań.

Ostatecznie wśród pań najlepsza okazała się Magdalena Kostka, wśród panów Adam Wszelaki, z najlepszą drużyną został Decathlon Rybnik.

WYNIKI

OPEN KOBIETY:
1 miejsce – Magdalena Kostka – 267 pkt
2 miejsce – Zuzanna Komarek – 214 pkt
3 miejsce – Monika Szczuka – 133 pkt

JUNIOR MĘŻCZYŻNI:
1 miejsce – Remigiusz Chomiuk – 100 pkt

SENIOR MĘŻCZYŹNI:
1 miejsce – Adam Wszelaki – 170 pkt
2 miejsce – Bartłomiej Gaweł – 159 pkt
3 miejsce – Michał Wita – 157 pkt

DRUŻYNY:
1 miejsce – Decathlon Rybnik – 236 pkt
2 miejsce – Raki – 185 pkt
3 miejsce – 2 Michały & Jo – 182 pkt

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].