Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnickie „Złotka” z wizytą u prezydenta [ZDJĘCIA]

Prezydent Piotr Kuczera spotkał się z piłkarkami TS ROW Rybnik.

Rybnickie „Złotka” z wizytą u prezydenta [ZDJĘCIA]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W ostatni weekend piłkarki TS ROW Rybnik zostały mistrzyniami Polski w futsalu. Podopieczne Remigiusza Danela drugi rok rywalizują w futsalowej ekstralidze i drugi raz stanęły na podium (przypomnijmy, że w debiutanckim sezonie TR ROW wywalczył 3. miejsce w Polsce).
Doceniając te sukcesy – piłkarki do urzędu zaprosił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. – Następuje pewna zmiana oblicza sportu. Dobrze, że też z udziałem Rybnika. Cieszę się, że płeć piękną chce uczestniczyć w życiu sportowym. Na pewno jest to silny element propagowania zdrowego stylu życia, co jest bardzo cenne, a patrząc na wyniki naszych piłkarek, jestem przekonany, że nie jeden mężczyzna czuje w tej chwili zazdrość – powiedział Piotr Kuczera i dodał: – Przyznam, iż jestem zaskoczony liczbą zawodniczek, które uczestniczy w zajęciach TS ROW. Z tego jasno wynika – piłka nożna kobiet będzie w naszym mieście coraz bardziej popularna. Klub TS ROW, który w moim odczuciu jest bardzo dobrze zorganizowany i już odnosi sukcesy, wpisuje się w naszą politykę. Nam zależy na masowości i propagowaniu zdrowego stylu życia. To są zadania, które samorząd chce wspierać i będzie to robił, a jeżeli przy okazji będą jeszcze wyniki, to nic tylko się cieszyć – zakończył prezydent Rybnika.
Tomasz Kieczka, prezes klubu podziękował prezydentowi za wsparcie i zapowiedział kolejne sukcesy. Nie ukrywał też, że dla klubu priorytetem są rozgrywki na trawie. – Gdy 2,5 roku temu zakładałem klub, nie przypuszczałem, że w ogóle będziemy grać w futsal. Pojawiły się jednak u nas dziewczyny, mające doświadczenie w tej odmianie piłki nożnej i postanowiliśmy to wykorzystać. Ostatecznie udało się zbudować drużynę, która z powodzeniem walczy w ekstralidze. W tym roku nie było żadnej presji. Dziewczyny miały awansować do final four. Myślę, że to był klucz do sukcesu. Oczywiście marzyliśmy o medalu, ale zawodniczki miały „czystą głowę”, co przełożyło się na tytuł mistrzowski. Teraz czeka nas walka na boiskach trawiastych. Chcemy awansować do I ligi, ale nie będzie to proste. Odeszły od nas dwie zawodniczki ze Słowacji, wierzę jednak, że sobie poradzimy – stwierdził prezes TS ROW Rybnik.
Zapraszamy do fotorelacji z wizyty piłkarek u prezydenta Rybnika.

Ludzie

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicQ5 (94.254. * .222) 09.03.2018 09:40

Brawo dziewczyny, brawo Remik.