środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Z zimowej Finlandii na wulkaniczne Azory

14.03.2018 11:28 | 0 komentarzy | pm / rallytechnology

W mistrzostwach Finlandii wzięły udział załogi obsługiwane przez rybnicki zespół Rallytechnology.

Z zimowej Finlandii na wulkaniczne Azory
Fot. rallytechnology
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Blisko cztery tysiące kilometrów dzielą rajdy SM Vaakuna Ralli i Azores Airlines Rallye 2018. Po zakończonym zimowym sprawdzianie zespół Rallytechnology po raz kolejny weźmie udział w wulkanicznej imprezie, która rozpoczyna sezon Rajdowych Mistrzostw Europy. Na starcie stanie aż 36 samochodów klasy R5!

Zimowa druga runda mistrzostw Finlandii zakończyła się pomyślnie dla obu załóg, których Fordy Fiesta R5 obsługiwane były przez rybnicki zespół. Duet Paasonen / Rajasalo ukończył zawody na dwunastej pozycji, a tuż za nimi sklasyfikowano Habaja z Dymurskim. Klasyfikacja generalna padła łupem młodego Kalle Rovanpery. Teraz z samochodów znikną kolcowane opony, a zastąpią je mieszanki przygotowane na szutrowe nawierzchnie. Już w dniach 22-24. marca ruszy kolejny sezon najstarszego na świecie cyklu FIA ERC. Wśród konkurentów Łukasza Habaja będą m.in. wicemistrzowie z ubiegłego roku, Bruno Magalhães czy Aleksiej Łukjaniuk. Międzynarodowa konkurencja oznacza wielką dawkę adrenaliny.

- Sezon rozpoczął się na dobre. W Finlandii mieliśmy okazję współpracować z wieloletnim uczestnikiem WRC, Jani Paasonenem. Teraz z Łukaszem Habajem wyruszamy na Azory, będzie to jego drugi start w tej niezwykłej imprezie. Rywalizacja na szczytach wulkanu, gdzie z każdej strony otaczają nas albo przepaść, albo ocean, to duże przeżycie. To także wielkie wyzwanie logistyczne - nasza ekipa jest blisko miesiąc w drodze – mówi Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology.

Rajd Azorów składa się z trzech etapów, które poprzedzone są nieliczonym do klasyfikacji generalnej prologiem w Ponta Delgada. Na czwartek, 22. marca, zaplanowano trzy odcinki specjalne: Lagoa Stage (2,14 km), Vila Franca São Brás 1 (17,08 km) i Grupo Marques 1 (3,95 km). W piątek załogi powalczą na trzech próbach, pokonywanych dwukrotnie, wśród których jest Sete Cidades - najdłuższy w rajdzie oes (23,87 km). Etap sobotni to łącznie sześć prób, których długość liczy ponad 107 kilometrów. Łącznie załogi rywalizować będą na ponad 207 kilometrach oesowych.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.