Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Owsiszcze lepsze od Gamowa

40 wytrwałych, odpornych na zimno kibiców, oglądało jednostronne widowisko.

Owsiszcze lepsze od Gamowa

Od początku meczu przeważała drużyna gospodarzy. Gamów pierwszy strzał na bramkę, a w zasadzie obok prawego słupka bramki, oddał w 8 minucie. W 9 minucie zawodnik Owsiszcz wbiegł z prawej strony w pole karne i strzelając trafił w rękę przeciwnika. Sędzia bez zastanowienia odgwizdał rzut karny, który mocnym strzałem w prawy róg, zamienił na gola Piotr Wieder. Dobrą okazję do wyrównania, miał Gamów w 16 min. Rzut wolny z pola karnego, po podaniu piłki bramkarzowi przez obrońcę. Jednak sposób rozegrania tego stałego fragmentu gry, pozostawia wiele do życzenia. Od początku gra była bardzo ostra. Co chwilę ktoś zwijał się z bólu. Już w 20 min. goście zmuszeni byli dokonać zmiany, gdyż ich zawodnik nie był w stanie kontynuować gry.

Zmiana ta, a może chwila przerwy, spowodowała że zawodnicy z Gamowa zaczęli grać lepiej. W 29 min. bramkarz gospodarzy wślizgiem wybija piłkę spod nóg przeciwnika, ratując swoją drużynę przed utratą gola. Minutę później kontra gości i znów Michał Bachorski piękną obroną zapobiega utracie bramki. W 38 min. ładne podanie z 18 metra, między obrońcami Gamowa i zawodnik gospodarzy strzela drugą bramkę.

Gamów pierwszą połowę grał z kontry, długą piłką na szybkiego Marcina Neukircha. Jednak nie przynosiło to zamierzonego skutku. W 65 min. po zamieszaniu w polu karnym i strzale z bliska z ok. 3 metrów, było już 3:0. Minutę później, podanie z lewego skrzydła na 16 metr, strzał i kolejne podwyższenie wyniku. Trener gości dokonał zmiany. Na boisko wszedł doświadczony Tomasz Nowak. W 85 min. po jego strzale, obrońca gospodarzy wybił piłkę praktycznie z linii bramkowej. Mecz zakończył się wynikiem 4:0, ale przy lepszej skuteczności miejscowych zawodników mógł być dużo wyższy.

LKS Owsiszcze - LKS Gamów 4:0 (2:0)


Jacek Bula

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].