Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz wygrała z Lędzinami po trudnym meczu

W Wielką Sobotę rozegrano mecz XVIII kolejki IV ligi. Unia Racibórz odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu pokonując MKS Lędziny 3:1.

Unia Racibórz wygrała z Lędzinami po trudnym meczu

Pierwsza połowa dla gospodarzy rozpoczęła się najlepiej jak mogła. Unia objęła prowadzenie już w 2. minucie, a na listę strzeleców wpisał się Dominik Czerepak. Kilka minut później ten sam zawodnik padł w polu karnym, ale sędzia stwierdził, że było to wymuszenie i ukarał go żółtą kartką. Napomnień w postaci "żółtek" było w pierwszej połowie sporo, bo gra zrobiła się brzydka, a drużyny nie stwarzały zbyt wielu okazji strzeleckich. Przed przerwą do piłki dopadł Jonatan Domin, wyprzedził obrońcę i został sfaulowany w polu karnym. Arbiter wskazał na rzut karny, a wykorzystał go pewnie Paweł Woniakowski, który pokonał Mariusza Kuchtę - jesienią bramkarza raciborskiej Unii. Na przerwę piłkarze schodzili przy prowadzeniu Unii 2:0. Po przerwie mecz stał się bardzo chaotyczny, a goście zdobyli kontaktową bramkę. Autorem trafienia był Adam Mateja. MKS Lędziny walczył o wyrównanie i był bliski tego aż do 90 minuty, gdy Chałupiński popędził na bramkę i został sfaulowany. Arbiter podyktował drugą w tym meczu jedenastkę. Ponownie wykorzystał ją Woniakowski i chwilę później sędzia odgwizdał koniec meczu. Unia po bardzo trudnym meczu dopisała 3 punkty i ucieka z regionów strefy spadkowej.

KS Unia Racibórz - MKS Lędziny 3:1 (2:0)

Dominik Czerepak 2., Paweł Woniakowski 40.-k., 90.+3-k. - Adam Mateja 59.

Żółte kartki: Kamil Tront, Dawid Migus, Jarosław Plewa, Dominik Czerepak (Unia Racibórz)  - Patryk Bajor, Daniel Kramarczyk, Dawid Piekielny, Mateusz Śliwa (MKS Lędziny)

KS Unia: Aleksander Pluta - Paweł Woniakowski, Mateusz Pientka, Łukasz Zapotoczny, Kamil Tront (89. Mateusz Wowra), Jarosław Plewa, Rafał Chałupiński, Bartosz Remień (88. Marcin Mizia), Dominik Czerepak, Dawid Migus (60. Marek Prusicki), Jonatan Domin (65. Mateusz Kocot). Trener: Piotr Hauder.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].