Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Czernica pewnie ograła Rafako [ZDJĘCIA]

Nadzwyczaj łatwo przyszło Zameczkowi Czernica wyjazdowe zwycięstwo z Rafako Racibórz. Gospodarze przed tym spotkaniem wyprzedzali rywali w ligowej tabeli. Wiosną jednak Rafako prezentuje słabą formę, co potwierdził sobotni mecz.

Czernica pewnie ograła Rafako [ZDJĘCIA]

Zameczek ruszył do ataków od pierwszego gwizdka. W 2. minucie strzał Mateusza Tuleji odbił Łukasz Witt, bramkarz Rafako, a dobitka Szymona Kaizika minęła bramkę. W 5. minucie było już 1:0 dla gości. Tuleja wrzucił piłkę w pole karne, gdzie w zamieszaniu Krzysztof Sadowski wyłożył Pawłowi Sękowskiemu, a ten otworzył wynik meczu. Z biegiem czasu coraz więcej z gry mieli gospodarze, ale zupełnie nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Rafako okazje do wyrównania miało tylko przy rzutach wolnych, ale najpierw w 9. minucie piłkę po uderzeniu Konrada Fedyna wypiąstkował Dmytro Svintsitskyi, bramkarz Czernicy, a później w 12. minucie Marek Pawlus nie trafił w światło bramki. Mecz, delikatnie mówiąc, nie porywał. Rzadko kiedy jednej, bądź drugiej drużynie udawało się przedostać pod bramkę rywala. W 29. minucie bliski podwyższenia wyniku był Szymon Kaizik, ale po prostopadłym podaniu szybciej do piłki dobiegł golkiper miejscowych, niż on.

Po zmianie stron zarysowała się przewaga Czernicy. W 49. minucie Sękowski jeszcze nie trafił w bramkę, ale minutę później było już 2:0. Tomasz Przeliorz podał do Kaizika, a ten z dystansu oddał niezbyt mocny strzał po ziemi, po którym piłka tuż przy słupku wtoczyła się do bramki. W 54. minucie bramkarz gospodarzy popełnił drugi błąd i było 3:0 dla Czernicy. Tym razem z dystansu lekkim lobem uderzył Ramon Durczok, a asystę zaliczył Bartosz Kuciel. W 60. minucie mogła paść czwarta bramka, ale po podaniu wzdłuż bramki, Sękowski trafił w boczną siatkę. Ten sam zawodnik w 80. minucie po wrzutce z rzutu rożnego przeniósł głową piłkę minimalnie nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry bliski trafienia był jeszcze Adam Jachimowicz, ale jego mocne uderzenie z linii pola karnego minęło celu. Dzięki temu zwycięstwu, Zameczek wyprzedził Rafako w ligowej tabeli, a dodatkowo wykorzystał porażkę Odry Wodzisław i jest już czwarty.

KS Rafako Racibórz - LKS Zameczek Czernica 0:3 (0:1)

Paweł Sękowski 5., Szymon Kaizik 50., Ramon Durczok 54.

Żółta kartka: Pawlus.

Rafako: Łukasz Witt - Damian Mazurek, Łukasz Zajda, Paweł Kowacz (73. Szymon Tiebler), Grzegorz Jakosz - Marek Pawlus (64. Mateusz Krasicki), Patryk Moneta, Konrad Fedyn (30. Kamil Koczor), Damian Gawryluk - Piotr Cerkowniak.

Czernica: Dmytro Svintsitskyi - Mateusz Tuleja (70. Łukasz Gembalczyk), Grzegorz Styczeń, Patryk Krzysztoń, Krzysztof Łaciok - Tomasz Przeliorz, Ramon Durczok (80. Adam Jachimowicz), Bartosz Kuciel, Szymon Kaizik, Krzysztof Sadowski - Paweł Sękowski (90. Oskar Jasiak).


Łukasz Kozik

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].