Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Historyczne zwycięstwo Śląska z Piastem [ZDJĘCIA]

23.04.2018 09:59 | 0 komentarzy | kozz

Mecz na dole tabeli opolskiej III ligi kobiet dla piłkarek Śląska Reńskiej Wsi. 

Historyczne zwycięstwo Śląska z Piastem [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młoda drużyna Śląska debiutująca w rozgrywkach zbierała dotąd od doświadczonych rywalek solidny łomot. W końcu przyszedł czas na wyrównaną rywalizację z dziewczynami z podobnych roczników i Śląsk z Reńskiej Wsi okazał się lepszy od znajdującego się pozycję wyżej Piasta Strzelce Opolskie.

Zwycięstwo 2:0 nie zmieniło pozycji klubu z Reńskiej Wsi, ale dziewczyny mogły dopisać pierwsze trzy punkty. Do tej pory nie poznały uczucia zwycięstwa w tym sezonie i miały zdobytą tylko jedną bramkę. Z Piastem powiększyły swój dorobek do strzelonych trzech bramek w sezonie. Cieszyć może też fakt, że po raz pierwszy ekipa z Reńskiej Wsi nie straciła gola.

Śląsk Reńska Wieś nadal zajmuje ostatnie - 10. miejsce w trzeciej lidze z dorobkiem 3 punktów i bilansem bramkowym 3-143. W kolejnym meczu piłkarki zmierzą się z dużo bardziej wymagającym rywalem. W Brzegu zmierzą się z UKS SAP, który plasuje się na trzecim miejscu.

Mikołaj Wilczek, trener Śląska: Mam nadzieję, że to zwycięstwo będzie dla zespołu impulsem do dalszej ciężkiej pracy na treningach. Gratuluję oczywiście moim podopiecznym, ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nami i wylanego potu na treningach, żeby móc być konkurencją dla czołówki naszej ligi. Tym czasem mamy co świętować bowiem są to pierwsze historyczne punkty dla naszej drużyny kobiet.

Śląsk Reńska Wieś - Piast Strzelce Opolskie 2:0 (1:0)

Gole: Adriana Gruszczyńska x2