Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec słynnego Półmaratonu w Kietrzu

Smutne informacje dotarły z Kietrza. Słynny na całą Polskę Półmaraton został w tym roku odwołany. 

Koniec słynnego Półmaratonu w Kietrzu

Jest to wiadomość istotna dla wielu biegaczy z regionu, ponieważ mnóstwo osób z Raciborza, Rybnika, Wodzisławia czy Jastrzębia brało udział w corocznej edycji biegu.

I Półmaraton miał miejsce w 2007 roku i wzięło w nim udział 71 uczestników. Bieg z roku na rok zyskiwał na prestiżu i zainteresowaniu biegaczy z Polski oraz całego świata. W rekordowym VIII Półmaratonie wzięło udział 401 uczestników.

Do 2014 roku Półmaraton był współorganizowany z czeską miejscowością Rohov. Od 2015 roku trasa została zmieniona i do współpracy zaproszono miejscowości Sudice, Trebom, Gródczanki oraz Pietrowice Wielkie. Bieg odbywał się w terminie organizacji Dni Miasta Kietrz. 

Jako oficjalny powód likwidacji biegu podaje się spadek liczby uczestników, a co za tym mniejsze kwoty wpływające z tytułu wpisowego. 

Kietrzański Półmaraton zdobywał w przeszłości wiele nagród m.in tytuł Złoty Bieg, najlepsza biegowa impreza w Polsce. 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].