Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Kolejny nowy siatkarz Jastrzębskiego Węgla przyleci z Chin

09.05.2018 13:57 | 0 komentarzy | kozz

Nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla został Julien Lyneel. JW związał się z francuskim siatkarzem dwuletnim kontraktem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

28-letni Francuz występuje na pozycji przyjmującego. Jest wielokrotnym reprezentantem swojego kraju. Z kadrą narodową Trójkolorowych zdobył mistrzostwo Europy w 2015 roku i trzykrotnie stawał na podium w Lidze Światowej - dwa razy na najwyższym stopniu (2015, 2017) i raz jako brązowy medalista (2016).

Karierę sportową zaczynał w Montpellier. W miejscowym klubie spędził sześć lat, a następnie trafił do PlusLigi. W sezonie 2015-2016 był zawodnikiem Asseco Resovii Rzeszów. W barwach rzeszowskiego klubu nie był w stanie pokazać pełni swych umiejętności ze względu na kłopoty zdrowotne, z którymi wówczas się borykał. Niemniej jednak w sezonie tym sięgnął wraz z rzeszowskim klubem po wicemistrzostwo Polski.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był włoski klub Bunge Ravenna, w którym w pełni odbudował się zdrowotnie i sportowo.

Dobry sezon na Półwyspie Apenińskim zaowocował ofertą z Chin. Za Wielkim Murem Julien występował w barwach Fundan University Shanghai i z klubem z Szanghaju wywalczył on mistrzostwo kraju.

Od nowego sezonu znów będziemy mogli podziwiać jego grę w PlusLidze. Z tego faktu bardzo cieszy się szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Ferdinando De Giorgi.

- Jest to typ zawodnika, jakich lubię mieć w prowadzonych przez siebie zespołach. Po pierwsze ze względu na to, że jest to gracz ze świetną techniką. Po drugie, jest to rozsądny człowiek, a jednocześnie na boisku pokazuje on charakter „fightera”. Do tego dochodzi duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, które zyskał grając w reprezentacji Francji – w taki oto sposób komplementuje Lyneela „Fefe” De Giorgi.

Co miało decydujący wpływ na decyzję zawodnika o podpisaniu kontraktu z jastrzębskim klubem?

- Po udanym sezonie w Chinach chciałem wrócić do Europy. Projekt Jastrzębskiego Węgla jest ambitny i ekscytujący, dlatego nie zastanawiałem się długo nad podjęciem tej decyzji. Znam charaktery zawodników, z którymi przyjdzie mi grać. Znam także trenera i czuję, że wspólnie zbudujemy drużynę wojowników. Ponadto, fajnie będzie móc ponownie zagrać w Polsce. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie owocna – mówi nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Julien Lyneel

  • ur. 15.04.1990r. w Montpellier
  • Wzrost: 192 cm
  • Waga: 87 kg
  • Zasięg w ataku: 345 cm
  • Zasięg w bloku: 325 cm
  • Kluby: Montpellier UC (FRA), Asseco Resovia Rzeszów (POL), Bunge Ravenna (ITA), Fundan University Shanghai (CHN).

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla