Polonia w finale wojewódzkiego Pucharu Polski

Jedyny trzecioligowiec w stawce awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa opolskiego.

Dla Polonii Głubczyce zdobycie pucharu może być pewnym pocieszeniem po bardzo słabych występach na szczeblu III ligi. Przypomnijmy, że zdobywca pucharu na szczeblu wojewódzkim ma możliwość już w następnej rundzie trafić na drużynę z Ekstraklasy.

Goście z Głubczyc przystąpili do meczu w mocnym składzie. Już w 15 minucie spotkania gola strzałem głową zdobył najlepszy snajper Polonii Łukasz Bawoł. Gospodarze z Ozimka po dwóch minutach mieli idealną sytuację do wyrównania stanu spotkania, jednak Góniaszek nie wykorzystał karnego. W odpowiedzi Bawoł wykorzystał sytuację sam na sam i było już 2:0 dla gości.

W przerwie trener gospodarzy zdecydował się na trzy zmiany. Dało to efekt w 54 minucie gry, kiedy to gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Polonia bardzo szybko odpowiedziała, bo już po trzech minutach Wanat zdobył trzecią bramkę dla Głubczyc. Gospodarze walczyli do końca spotkania by doprowadzić do dogrywki, ale siły i umiejętności wystarczyło tylko do zdobycia jeszcze jednej bramki.

Tym samym Polonia zagra w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, który odbędzie się na stadionie w Kluczborku 23 maja. Przeciwnikiem będzie Porawie Większyce.

Małapanew Ozimek - Polonia Głubczyce 2:3 (0:2)