Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Łączy ich piłka nożna

Sport, a szczególnie gry zespołowe, to jedna z najlepszych form integracji pracowników. Doskonale wiedzą o tym osoby zatrudnione w firmie EKO- OKNA S.A. Na co dzień pracują w biurach handlowych, transporcie, spedycji czy na produkcji, po godzinach łączy ich piłka nożna. Regularnie trenują oraz uczestniczą w towarzyskich turniejach piłkarskich. 

Łączy ich piłka nożna

W kornickiej Spółce zatrudnienie znalazło ponad 4 tys. osób. Pochodzą z różnych miejscowości, a nawet zagranicy. Wspólnie budują pozycję firmy na rynkach międzynarodowych, dbają o jej rozwój, ale też wzajemne relacje. W społeczności EKO-OKIEN zawiązały się silne grupa biegaczy, siatkarzy, są też kolarze, alpiniści oraz amatorzy piłki nożnej. Ta ostatnia grupa powstała jako jedna z pierwszych.

Sekcja piłki nożnej funkcjonuje od ponad 3 lat. Początkowo liczyła kilka osób. Z biegiem czasu rosła w siłę. W dużej mierze tworzą ją piłkarze z lokalnych klubów oraz pasjonaci tego sportu. - Mecze, które rozgrywamy, to dla nas doskonały sposób na integrację i formę rekreacji. Po wielu godzinach spędzonych np. za biurkiem czy przy maszynach ruch jest dla nas wręcz wskazany. Każdy z nas od najmłodszych lat lubił biegać za piłką, teraz mamy okazję kontynuować nasze zamiłowanie z dzieciństwa – mówi Mateusz Zdrzałek, piłkarz z firmy EKO-OKNA S.A. - Nasz pomysł na integrację załogi spodobał się Zarządowi firmy i możemy liczyć na ich wsparcie. Spółka pokrywa koszty wynajmu sali, koszulek dla zawodników oraz wyjazdy na rozgrywki- podkreśla M. Zdrzałek.

Amatorzy footballu spotykają się regularnie w każdy czwartek, na hali sportowej w szkole w Pietrowicach Wielkich. W cotygodniowych treningach uczestniczy od 15 do 20 osób. Za sobą mają, m.in. wygraną w turnieju Decathlon Business Champions League, który odbywał się w Boguszowicach od grudnia 2017 do lutego 2018. Drużyna reprezentująca Spółkę z Kornic zakwalifikowana się do tzw. „finału pocieszenia” i wygrała go.

Niesieni na fali zwycięstwa postanowili zorganizować rozgrywki u siebie. 7 kwietnia w Arenie RAFAKO odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Handlowego EKO-OKIEN. Rywalizowali z drużynami kontrahentów. Rozgrywki wygrali gospodarze.

Obecnie przygotowują się do 2 rundy Decathlon Business Champions League, która odbędzie się 14 maja w MOSiR Centrum w Wodzisławiu Śląskim. Drużyna EKO-OKIEN znowu powalczy o zwycięstwo.

Justyna Korzeniak / Adventure Media

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].