Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na boisku stoi woda. A miało być sucho

26 maja odbędzie się uroczystość otwarcia nowego boiska piłkarskiego, połączona z nadaniem imienia miejscowej podstawówce i nadaniem jej sztandaru. Radość z uroczystości mąci stan… boiska. Obiekt miał być gotowy w listopadzie ubiegłego roku. Tymczasem wciąż trwają na nim prace. Bo murawa, która już się zieleniła, okazała się nierówna.

Na boisku stoi woda. A miało być sucho

– Podczas odbioru boiska okazało się, że w murawie są dziury, że jest ona daleka od ideału. Dlatego wykonawca został zobligowany przez nas do poprawienia murawy na własny koszt – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Jak dodaje, wykonawca wynajął w tym celu firmę, specjalizującą się w budowie i regeneracji muraw. W efekcie na zielone boisko nawieziono dodatkową ilość ziemi do wyrównania placu gry. Na nowo zasiano również trawę. - Wykonawca twierdzi, że 26 maja boisko będzie już zielone, bo nowa trawa ma szybko rosnąć – mówi Adamczyk, choć jak sam przyznaje trudno mu w te zapewnienia uwierzyć. - Najważniejsze, żeby boisko było dobrze wykonane – dodaje wójt.

W Gołkowicach mają jednak wątpliwości, czy obiekt będzie idealny. Uważają, że firma, która budowała boisko, nie sprostała zadaniu. - Teraz zajmuje się tym inna firma i widać, że ci mają pojęcie o tej robocie, ale jaki będzie efekt, to nie wiem. Obawiam się, że nie taki, jak wszyscy oczekujemy – mówi Rajmund Halfar, prezes klubu KS 27 Gołkowice. O co chodzi? - Po opadach widać, że na boisku stoi woda. Kiedyś tego problemu nie było, woda znikała w pół godziny. Teraz jest inaczej, woda stoi długo – mówi Halfar.

Boisko znajduje się na piaszczystym terenie i woda powinna szybko wsiąkać. W czym więc problem? - Nawieziono sporo ziemi, całe boisko otoczono krawężnikiem, wkopanym na kilkadziesiąt centymetrów w głąb gruntu. Zrobił się basen – uważa Halfar. Jak dodaje, będzie w tej sprawie interweniował w urzędzie gminy.

(art)

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
zawiedzeni 21.05.2018 08:18

A może niech tą inwestycją nie zajmuje się kolejna firma tylko prokuratura? Przecież teren pod "super" gołkowski "stadion" został kupiony w innym miejscu, nie odpowiadał wymogom? Tak jest jak pieniądze lokuje się w inwestycje, w miejscach, gdzie tak do końca nie można ich zrealizowac, a tam, gdzie to jest możliwe obiekty stoją niedoszacowane. Ot..lokalna polityka. Teraz kolejna firma, po niej następna itd.... A pieniążki z budżetu gminy wyciekają. Redaktorze naczelny Nowin, zapytaj ile "bawienie" się w takie inwestycje władz gminy będzie kosztowało mieszkańców? Kolejna wielomilionowa inwestycja gminy, budowa obiektu przedszkolnego tuż, tuż, to dopiero będzie jazda. Dobrze, że wybory samorządowe za niedługo.

~gołkowian (91.225. * .244) 20.05.2018 14:15

to nię będzie otwarcie boiska, tylko otwarcie basenu na sezon wakacyjny