Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Paweł Rusek ponownie zagra w Jastrzębskim Węglu

21.05.2018 17:57 | 0 komentarzy | kozz

Po sześciu latach przerwy do Jastrzębskiego Węgla wraca Paweł Rusek. Jastrzębski Klub zawarł z 35-letnim libero dwuletni kontrakt.

Paweł Rusek ponownie zagra w Jastrzębskim Węglu
fot. www.jastrzebskiwegiel.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Paweł Rusek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych, lubianych i utytułowanych graczy Jastrzębskiego Węgla. Pochodzący z Rybnika zawodnik w przeszłości reprezentował barwy jastrzębskiego klubu nieprzerwanie przez osiem sezonów (2004-2012).

- Doświadczenie Pawła zdobyte zarówno w lidze, jak i na arenie międzynarodowej będzie dla nas bardzo przydatne. Myślę, że na pozycji libero będzie on dobrym wsparciem dla Kuby Popiwczaka, który jest młody, wciąż się rozwija i może być jednym z najlepszych na tej pozycji w Polsce – mówi Ferdinando De Giorgi, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

- Jestem podekscytowany i jednocześnie bardzo się cieszę. Zawsze fajnie jest móc wrócić do siebie. Osiem lat spędzonych w klubie to wspaniała historia. Teraz szykuje się super drużyna, jest świetny sztab szkoleniowy, którego część znam bardzo dobrze. To wszystko wzięte razem na pewno przyciąga. To tutaj zaczynałem swoją przygodę z PlusLigą, byłem bardzo zżyty z klubem. Nawet kiedy grałem poza Jastrzębiem, zawsze interesowałem się losami Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Paweł Rusek.

W jastrzębskim klubie Rusek pojawił się po historycznym sezonie mistrzowskim, a trafił do niego z pobliskiego Górnika Radlin. 21-letni młodzian z miejsca stał się graczem podstawowego składu, przejmując schedę po odchodzącym z klubu Krzysztofie Wójciku. W porównaniu z radlińskim pierwszoligowcem w Jastrzębiu-Zdroju skala wyzwań wzrosła niebotycznie, gdyż już w swoim pierwszym sezonie Paweł zadebiutował w Lidze Mistrzów.

W kolejnych latach jego udziałem stały się inne wielkie osiągnięcia jastrzębskiego klubu: trzy srebrne (2006, 2007, 2010) i brązowy medal mistrzostw Polski (2009), Puchar Polski (2010), klubowe wicemistrzostwo świata (2011), srebrny medal w Pucharze Challenge (2009). Jego świetna gra zaowocowała również znaczącymi wyróżnieniami indywidualnymi - dla najlepszego przyjmującego w turnieju finałowym Pucharu Challenge w Izmirze oraz najlepszego broniącego Pucharu Polski w Bydgoszczy.

Siatkarz ma jeszcze jedno sportowe marzenie…- Może to jest ten czas, że Jastrzębski Węgiel wreszcie wywalczy to upragnione złoto. Fajnie byłoby wrócić i wspólnie z kolegami sięgnąć po tytuł mistrzowski, spełniając tym samym marzenia klubu, miasta i tych wspaniałych kibiców, których Klub posiada – mówi Paweł Rusek.

Paweł Rusek

  • Ur. 21.01.1983r.
  • Wzrost: 183 cm
  • Waga: 76 kg
  • Zasięg w ataku: 320 cm
  • Zasięg w bloku: 300 cm
  • Kluby: RMKS Rybnik, Górnik Radlin, Jastrzębski Węgiel, Trefl Gdańsk, Cuprum Lubin, Asseco Resovia Rzeszów.