Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik biegał. Od przedszkolaka do seniora

Już po raz jedenasty rybnicki MOSiR zorganizował Bieg Wiosny, czyli swoisty festiwal biegania, w którym mogą sprawdzić się wszyscy sympatycy tej formy rekreacji.

Rybnik biegał. Od przedszkolaka do seniora
fot. Bieg Wiosny pierwszy raz prowadził przez Rudę

Na starcie pojawiły się więc przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i średnich, dorośli, a także seniorzy rywalizujący w I Mistrzostwach Rybnika seniorów. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji. W sumie wystartowało 700 zawodników. Coraz więcej ludzi bawi się z nami podczas imprez biegowych. Widać, że bieganie w naszym mieście się rozwija i musimy się z tego cieszyć. Bieg Wiosny na stałe zakotwiczył się już w Rybniku i mam nadzieję, że będzie jeszcze przynajmniej 11 kolejnych edycji – mówi Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR.

W zależności od wieku, biegacze rywalizowali na dystansach 100 m, 250 m, 500 m i 1 km. Główny bieg odbył się na dystansie 5 km. Pomiędzy biegami na uczestników czekało sporo atrakcji. – Staramy się tworzyć rodzinną i wesołą atmosferę. Stąd wspólne tańce, zumba, fitness, gry, zabawy, dmuchaniec dla najmłodszych, grill i różne słodkości – wylicza Daria Kudio, kierownik działu organizacji imprez rybnickiego MOSiR, dodając, że na wszystkich, którzy pojawili się na podium, czekały nagrody, ale przede wszystkim ręcznie robione, kolorowe wieńce, wykonane przez podopiecznych i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Przystań”. – Jesteśmy przekonani, że takie wyróżnienie jest o wiele cenniejsze od standardowego pucharu, a swoją formą doskonale koresponduje z naszą imprezą – tłumaczy Kudio. 

Organizatorzy w tym roku przygotowali nową trasę. W kategorii open najszybciej pokonał ją Marcin Ciepłak. – Nowa trasa jest bardziej płaska. W tamtym roku było bardzo kręto, teraz jest mniej zakrętów, co jest lepsze. Trasa wiedzie przez Rudę, ścieżkami, którymi wszyscy w Rybniku biegają. Oceniam te zmiany na plus – mówi najszybszy zawodnik Biegu Wiosny i dodaje. – Ta impreza jest genialna. Zawsze staram się tutaj biegać. Czasem bywało, że dzień wcześniej przyjeżdżałem z mistrzostw Polski, ale i tak musiałem tutaj wystartować. Co ważne, podczas tej imprezy zaraża się bieganiem najmłodszych. I tak powinno być. Sam zaczynałem swoją karierę podczas takich właśnie imprez – kończy rybniczanin. 

Warto zaznaczyć, że przy tegorocznej imprezie pracowało blisko 40 wolontariuszy. Byli odpowiedzialni za zabezpieczanie trasy, pomagali w biurze zawodów, czy podczas dekoracji. Przypomnijmy także, że Bieg Wiosny zalicza się do klasyfikacji Biegowego Grand Prix Rybnika (Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy, Kamień Extreme, Bieg Barbórkowy). 

Wyniki:

Bieg Główny 5 km

Open kobiet:

 1. Magdalena Patas 19.16
 2. Joanna Griman 19.50
 3. Elżbieta Lewicka 20.04

Open mężczyzn:

 1. Marcin Ciepłak, 16.00
 2. Kamil Czapla, 16.04
 3. Jarosław Kożdoń, 16.45

Mistrzostwa Rybnika Seniorów 

Mężczyźni (60 lat):

 1. Wiesław Dziarski  18.50
 2. Andrzej Siwczyk   20.50
 3. Krzysztof Surman 25.59

Mężczyźni (70 lat):

 1. Zbigniew Macoch, 22:03
 2. Wojciech Kaptur, 23:40
 3. Jan Białecki, 26:12

Kobiety (60 lat):

 1. Edyta Marek-Wróbel 26.28
 2. Stanisława Kosmala 26.29

Kobiety (65 lat):

 1. Józefa Janiszyn, 30:00
 2. Krystyna Piotrowska, 36:27
 3. Jadwiga Szajer, 40:30

Dzieci i młodzież:

„Maluchy" (kat. 0-4 lat) 100 metrów

Dziewczyny:

 1. Zuzanna Gaj
 2. Laura Szczepanik
 3. Hanna Kwiecień

Chłopcy:

 1. Karol Karpierz
 2. Tymoteusz Szyrocki
 3. Mikołaj Głuszak

"Skrzaty" (kat. 5-6 lat) 250 metrów

Dziewczyny:

 1. Milena Wojdyło
 2. Laura Kąsek
 3. Nadia Rumpel

Chłopcy:

 1. Leon Szymik
 2. Kacper Skowron
 3. Jan Małecki

Bieg dziewcząt i chłopców (kat. 7-9 lat) 500 metrów

Dziewczyny:

 1. Emilia Mikuśkiewicz
 2. Malika Khelouf
 3. Natalia Furmańczyk

Chłopcy:

 1. Wojciech Papierok
 2. Dawid Rener
 3. Karol Szaboń

Bieg dziewcząt i chłopców (kat. 10-12 lat) 1000 metrów

Chłopcy:

 1. Jakub Sobeczko
 2. Szymon Michalczyk
 3. Karol Skiba

Dziewczyny:

 1. Marta Bienek
 2. Julia Pyszny
 3. Katarzyna Węglorz

Bieg dziewcząt i chłopców (kat. 13-15 lat) 1000 metrów

Dziewczyny:

 1. Klaudia Dziuba
 2. Stefania Podleśny
 3. Emilia Gutt

Chłopcy:

 1. Marcin Chruszcz
 2. Kacper Pawlucy
 3. Kacper Ochojski

Bieg dziewcząt i chłopców (kat. 16-19 lat) 1000 metrów

Dziewczyny:

 1. Justyna Cielanga
 2. Dominika Bochynek
 3. Julia Woźniak

Chłopcy:

 1. Piotr Słonka
 2. Paweł Hajduk
 3. Szymon Czogała

Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].