Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wielki futbol w „Kotle Czarownic”

To już oficjalne. Dwa jesienne mecze w ramach Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Pierwszy mecz 11 października Polska zagra z Portugalią, a 14 października z Włochami.

Wielki futbol w „Kotle Czarownic”

To wielkie wyróżnienie dla regionu i potwierdzenie faktu, że wielkie widowiska piłkarskie mogą się odbywać na Stadionie Śląskim. Po udanym meczu Polska – Korea Płd., który otworzył nowy rozdział w historii stadionu, liczyliśmy na organizację jednego ze spotkań jesienią. Niezwykła atmosfera i fantastyczny doping, a także wiele pozytywnych opinii po marcowym meczu były naszymi atutami w rozmowach. Chciałbym podziękować władzom Polskiego Związku Piłki Nożnej, że doceniły nasze starania i nasz wyjątkowy obiekt. Jestem dumny z tego, że wielki futbol wraca do „Kotła Czarownic”. Dwa mecze piłkarskie w ciągu czterech dni - to będzie prawdziwe piłkarskie święto”  – mówi Wojciech Saługa, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu podjął decyzję, że oba mecze, które  reprezentacja Polski rozegra w tym roku w ramach rozgrywek Ligi Narodów odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. W czwartek, 11 października polska reprezentacja zmierzy się z aktualnymi mistrzami Europy Portugalczykami, a trzy dni później, w niedzielę, 14 października przeciwnikiem naszego zespołu będą Włosi.

Piłka nożna to nie jedyna dyscyplina sportu, która zagości wkrótce na stadionie. Już za kilka tygodni startują lekkoatletyczne zmagania w ramach 64. Orlen Memoriał Janusza Kusocińskiego, a we wrześniu na stadionie zagości żużel na światowym poziomie.

„Kalendarz imprez w pierwszym roku działania Stadionu Śląskiego po zakończeniu modernizacji jest bardzo bogaty. Cieszę się, że w roku 2018 na naszym obiekcie odbędą się imprezy we wszystkich dyscyplinach, które w historii Stadionu Śląskiego miały swoje wielkie chwile. Możemy z ogromną satysfakcją powiedzieć, że ten obiekt jest naprawdę wielofunkcyjny” – podkreśla Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski.

Październikowe mecze piłkarskie w ramach Ligi Narodów to nowy prestiżowy format, który UEFA stworzyła, by uatrakcyjnić europejską piłkę reprezentacyjną. Po raz pierwszy zostanie rozegrana w sezonie 2018/19. Z uwagi na wysokie miejsce Polski w rankingu UEFA nasza reprezentacja została umieszczona w dywizji A. Nasz zespół rywalizować będzie z Włochami i Portugalią. Pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe z Włochami 7 września, następnie z Portugalią i Włochami na Stadionie Śląskim 11 i 14 października, a zakończymy rywalizację w grupie 20 listopada meczem wyjazdowym z Portugalią. Zwycięzca grupy awansuje do Final Four, a dobre miejsce w Lidze Narodów, w przypadku braku kwalifikacji z eliminacji, może też dać awans na Euro 2020.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].