Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gimnastyka, matka wszystkich sportów wróciła do Raciborza

Raciborskie dzieci mają od niedawna możliwość wrócić do sportowych korzeni swoich rodziców dzięki Piotrowi Miczajce, który postanowił od nowa zająć się gimnastyką i akrobatyką. - W Raciborzu po 19 latach przerwy odbędą pierwsze zawody gimnastyczno-akrobatyczne. Zaplanowane są na 16 czerwca w Arenie Rafako. W zawodach młodsze dzieci będą miały przygotowany tor przeszkód, natomiast starsze wykonają na ścieżce akrobatycznej układy gimnastyczne - tłumaczy Piotr Miczajka ze szkółki Gym-Team Miczajka.

Gimnastyka, matka wszystkich sportów wróciła do Raciborza

Prywatnie pracuje na kopalni, ale w czasie wolnym postanowił wrócić do tego co robił za swojej młodości. Wspólnie z żoną Justyną prowadzi zajęcia z gimnastyki i akrobatyki dla dzieci i młodzieży. - Od młodych lat trenuję gimnastykę, wychowałem się w Klubie Gimnastycznym w Radlinie, tam gdzie trenował m.in. Leszek Blanik. Razem jeździliśmy na zawody - wspomina pan Piotr. Później jego przygoda z gimnastyką się zakończyła, bo poszedł do wojska. - Po latach zauważyłem, że zapotrzebowanie na tego typu zajęcia jest bardzo duże, więc postanowiłem otworzyć szkółkę w której można ćwiczyć gimnastykę i akrobatykę. Teraz w szkole bardzo mało kładzie się nacisku na gimnastykę, ale to głównie ze względu na drogie przyrządy gimnastyczne. Szkół nie stać na zakup takiego sprzętu. Tutaj w PWSZ mamy bardzo fajne warunki, bo mamy przyrządy i planszę gimnastyczną, dzięki czemu mogę prowadzić zajęcia - powiedział Piotr Miczajka.

Zajęcia w Gym-Team Miczajka zaczęli prowadzić na początku trwającego roku, a już jest zapisanych ponad sto osób. Z żoną Justyną mają trójkę dzieci - Nadię (10 lat), Alana (7) i Dawida (6). - One też były motywacją do tego, żeby takie zajęcia stworzyć. Chcieliśmy, żeby nie miały wady postawy i były dobrze sportowo rozwinięte - powiedziała pani Justyna.

W Raciborzu gimnastyka miała się dobrze. - Pamiętam za czasów, gdy jeszcze ćwiczyłem w KG Radlin, że moje pierwsze zawody odbyły się właśnie w Raciborzu. W obecnym "Sokole" była fajna sala z prawdziwego zdarzenia i mieścił się tam klub gimnastyczny. Później to się niestety rozpadło - przypomniał Piotr Miczajka.

Zajęcia w Gym-Team Miczajka prowadzone są dla dzieci od czwartego do piętnastego roku życia w czterech grupach wiekowych. Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki w salach sportowych PWSZ i SMS-u. - Nie chcemy poprzestać na treningach i ćwiczeniach. Planujemy wyjeżdżać z dziećmi na pokazy i różnego rodzaju zawody. Posiadam wiedzę teoretyczną i praktyczną, którą zdobyłem ćwicząc w klubie gimnastycznym. Wiedzę poszerzałem na AWF w Krakowie - powiedział pan Piotr.

Jak przekonują gimnastyka jest sportem, który warto zacząć od jak najmłodszych lat. - Organizm przyswaja elementy gimnastyczne i łatwiej jest nauczyć dziecko od samego początku. Wzrasta samoocena, a co za tym idzie dziecko jest mocniejsze psychicznie. Gimnastyka akrobatyczna to jest matka wszystkich sportów, bo od niej się wszystko zaczyna. Ta dyscyplina przygotowuje podstawowe cechy motoryczne u dzieci jak siła, gibkość, szybkość, wytrzymałość i koordynacja ruchowa - mówią zgodnie państwo Miczajka. Podkreślają także ważną rolę rodziców, bo dziecko samo na zajęcia nie przyjdzie, a nakierowane odpowiednio przez rodzica z chęcią przychodzi na treningi.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Tataa (188.146. * .136) 06.06.2018 06:02

Jak można zgłosić swoje dziecko do zawodów?

~JanuszDrzeniek (77.253. * .212) 25.05.2018 22:07

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was Piotrze! Świetny pomysł i w pełni się zgadzam że to dobry start dla dzieci.