Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

V Bieg Kobiet "Kobiety na 5+" i III Marsz Nordic Walking w Jastrzębiu-Zdroju

W niedzielę 27 maja na starcie Jastrzębskiego Biegu „Kobiety na 5+” zameldowało się 1 164 zawodniczek, bieg ukończyło 1 160 osób. Kolorowe, słoneczne święto biegowe zapisało się już na stało w kalendarzu imprez sportowych organizowanych w Jastrzębiu-Zdroju i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

V Bieg Kobiet "Kobiety na 5+" i III Marsz Nordic Walking w Jastrzębiu-Zdroju

W jedenaście dni po otwarciu zapisów na piątą edycję biegu „Kobiety na 5+” lista startowa została zamknięta, a zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów. Zapisy odbyły się już w styczniu.

Każdego roku, do Jastrzębia-Zdroju przybywają fanki biegów z różnych zakątków Polski by właśnie tutaj rywalizować na dystansie 5 km. Swoje mamy, babcie, siostry, dziewczyny wspomagają w walce całe rodzinny – impreza ma charakter letniego pikniku. Niepowtarzalną atmosferę tworzą pełne energii, uśmiechnięte kobiety, a sponsorzy zapewniają dodatkowe atrakcje i nagrody.

W tegorocznej edycji pierwsza na mecie pojawiła się jastrzębianka reprezentująca AZS-AWF Katowice - Aneta Suwaj z czasem 00:19:00 minut. Drugą pozycję wywalczyła Michalina Mendecka z Łazisk Górnych z czasem 00:19:22 minut, a na trzeciej pozycji z wynikiem 00:20:30 uplasowała się Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego.

Na uwagę zasługują nietypowe kategorie w jakich nagradzane są zawodniczki uczestniczące w jastrzębskim biegu, jak np. „Matka+Córka”, „Sisters” czy „Najlepsze Jastrzębianki”.

Z przyjemnością obserwuje się jak szybko rozwija ten sport się w Polsce i jak ogromnym cieszy się powodzeniem. Biegają ludzie w każdym wieku, a dodatkowym motywatorem do współzawodnictwa stają się funkcjonujące i ciągle powstające grupy biegowe. W Jastrzębiu-Zdroju można było podziwiać jak członkowie tych grup bawią się wspólnie i dbają o swoją rozpoznawalność. „Namberłanki”, „Niedoścignione”, „Biegające Babeczki” to tylko kilka przykładów nazw, które przewijały się na flagach, transparentach czy koszulkach startujących w biegu kobiet. Najliczniejszą i najbardziej zauważalną była niewątpliwie Miechowicka Grupa Biegowa.

Gratulujemy organizatorom i wszystkim dzielnym kobietom, które wzięły udział w rywalizacji.

Maciej Kanik | nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].