Decor Bełk odwrócił losy spotkania

W ramach 28. kolejki IV ligi Decor Bełk wygrał na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała 4:2.

Początek meczu należał jednak do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po golu Peteta Sladka w 9. minucie spotkania. Bielszczanie podwyższyli rezultat na 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Na listę strzelców ponownie wpisał się Sladek. Kontaktowego gola Bełk zdobył przed przerwą. Bramkę dla Decoru zdobył Rafał Wybierek. Nieco ponad kwadrans po przerwie stan meczu wyrównał Wojciech Rasek. Ekipa prowadzona przez trenera Jarosława Kupisa objęła prowadzenie w 73. minucie meczu, gdy do bramki trafił Grzegorz Jasiczek. Wicelider z Bełku ostatecznie wygrał 4:2, a wynik w ostatniej minucie ustalił Wybierek. Decor ma już tylko matematyczne szanse na wygranie grupy 2 i udział w barażach, bowiem ich rywal Polonia Bytom w końcówce wygrał mecz z Radziechowami-Wieprz i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek ma 6 punktów przewagi (w dwumeczu Polonia - Decor, lepsi są piłkarze z Bełku). W najbliższej kolejce Bełk podejmie u siebie Czaniec, a Polonia zagra na wyjeździe z Lędzinami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała II - Decor Bełk 2:4 (2:1)

Peter Sladek 9., 36. - Rafał Wybierek 40., 90.+1., Wojciech Rasek 63., Grzegorz Jasiczek 73.

Żółte kartki: Peter Sladek, Mikołaj Gibas, Tomasz Podgórski (wszyscy Podbeskidzie II) - Rafał Wybierek, Grzegorz Jasiczek, Rafał Grzech, Wojciech Rasek (wszyscy Decor)

Skład Decoru: Kamil Slisz - Michał Stryczek (46. Piotr Groborz), Rafał Wybierek, Bartosz Wójcik, Wojciech Rasek, Damian Olczak, Andrzej Niewiedział (55. Rafał Grzech, 80. Dawid Grabiec), Dawid Semeniuk, Grzegorz Jasiczek (75. Mateusz Wrana), Robert Dymowski (90.+2. Dawid Drozdowski), Piotr Bysiec.