Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolizja na Zalewie Rybnickim

Śląska Liga Regatowa weszła w decydującą fazę. ATH Bielsko wygrało 3 rundę. W miniony weekend na Zalewie Rybnickim odbyła się trzecia runda żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm.

Kolizja na Zalewie Rybnickim

Tym razem zdecydowanie najlepszymi okazali się żeglarze z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej ze sternikiem Pawłem Fałatem. Niedzielna pogoda nie rozpieszczała zawodników i organizatorów. Wpierw deszcz i wiatr, potem się wypogodziło, ale wiatru starczyło na 3 wyścigi. Na szczęście po godzinie przerwy wiatr wrócił i można było rozegrać planowane 6 wyścigów pod pełnymi żaglami.

Po dwóch miejscach na podium, załoga ATH tym razem okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając pierwsze 3 wyścigi i zapewniając sobie zwycięstwo w tej rundzie. Za ich plecami niespodziewanie wyrównana walkę stoczyły załogi Inżbudu, Aspektu oraz - i tu niespodzianka - dziewczyny ze Śląskiego Yacht Clubu. Do ostatniego wyścigu ważyły się losy układu załóg na podium i dopiero wygraną w ostatnim wyścigu srebro zapewnił sobie lider rankingu czyli Inżbud, a Aspekt zakończył regaty na remisie punktowym z SYC. Dodatkowo doszło do kolizji pomiędzy tymi dwoma załogami i komisja regatowa musiała rozstrzygać skomplikowany protest. Finalnie 3 miejsce przypadło Aspektowi dzięki lepszym miejscom w poszczególnych wyścigach. Kolejne 2 miejsca zajęły załogi Ecol i Wasko, które po kolejnych roszadach w składzie straciły trochę na szybkości i sprawności manewrów.

Klasyfikacja końcowa 3 rundy Ślaskiej Ligi Regatowej

Wyniki:

 1. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - 3 pkt
 2. Grupa Inzbud - 5 pkt
 3. Aspekt – 6 pkt
 4. Śląski Yacht Club - 6 pkt
 5. Ecol Spółka z o.o. - 9 pkt
 6. WASKO SA - 10 pkt

Klasyfikacja po 3 rundach jest bardzo ciekawa i gwarantuje emocje w ostatnich regatach za 2 tygodnie, gdzie punkty rankingowe liczone sa podwójnie.

 1. Inżbud - 19 pkt
 2. ATH - 16 pkt
 3. Aspekt - 13 pkt
 4. SYC K4D - 7 pkt
 5. ECOL - 6 pkt
 6. Wasko - 5 pkt

Finałowe Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim 17 czerwca, a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].