Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W weekend finał Śląskiej Ligi Regatowej

W weekend dowiemy się, kto wygra Śląską Ligę Regatową. Po trzech rundach kwestia zwycięzcy wciąż jest otwarta.

W weekend finał Śląskiej Ligi Regatowej
Fot. Gwidon Libera, MT Partners

Po trzech rundach liderem jest Inżbud Rybnik, ale szanse na zwycięstwo mają też ATH Bielsko Biała i Aspekt Radzionków. Finałowe regaty odbędą się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. Wystartuje 6 załóg na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Naszym celem jest wygrana i obrona Pucharu z poprzedniego sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że konkurenci są bardzo mocni. W ostatnich regatach ATH było poza naszym zasięgiem i jeśli to powtórzy się w tych regatach to niestety przegramy cała ligę – przyznał Grzegorz Niemczyk, sternik Inżbudu.

- Bardzo dużo trenujemy, pływamy na różnych jachtach w wielu regatach. To przynosi efekty, bo jesteśmy coraz lepiej zgrani i mamy tzw. "gaz". Mamy plan na finał i chcemy pokusić się o odebranie Pucharu Inżbudowi - zapowiedział Paweł Fałat z ATH.

Klasyfikacja generalna

1. Inżbud - 19 pkt

2. ATH - 16 pkt

3. Aspekt - 13 pkt

4. SYC K4D - 7 pkt

5. ECOL - 6 pkt

6. Wasko - 5 pkt

Start regat około godziny 11:00, a zakończenie planowane jest około godziny 16:00. Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy miasta Rybnik. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata "Polish Match Tour", Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].