Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybniczanin ścigał się na Węgrzech

Adam Wojaczek zajął dziewiąte i siódme miejsce w rundzie Pucharu Europy Alpe Adria Cup, która odbyła się w dniach 29 czerwca - 1 lipca na węgierskim torze Pannonia Ring. Zawody były równocześnie rundą Pucharu Polski.

Rybniczanin ścigał się na Węgrzech
Fot. Adam Wojaczek #40/Facebook

W sobotnich kwalifikacjach Wojaczek zajął 15. miejsce, ale w trakcie wyścigu udało się wyprzedzić kilku innych zawodników. - Jechałem jednak w grupie, w której musiałem mocno walczyć o pozycję. Dopiero pod koniec wyścigu udało mi się wyjść na czoło tej walczącej grupy i zrobić 2 czyste okrążenia. Ostatecznie 9. miejsce w AACup i 7. w Pucharze Polski. Czas poprawiony o 2 sekundy i tym samym dobra pozycja startowa do drugiego wyścigu, jestem zadowolony - relacjonuje rybniczanin.

Do drugiego wyścigu Wojaczek wystartował z 9. pozycji, jednak już na pierwszym zakręcie awansował na 6. miejsce. - Jadę w grupie szybszych zawodników i próbuję się podholować. Trochę walki o pozycje i ostatecznie 7. w AACup i 5. w Pucharze Polski. Czas poprawiony o kolejne 2 sekundy. Z zadowoleniem wracam do domu - opisuje.

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna runda WMPP - tym razem zawodnicy ścigać się będą na torze w Poznaniu.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].