Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Grał w Barcelonie, teraz będzie czarował w Gliwicach

11.07.2018 16:31 | 0 komentarzy | adi

Sergio Parra został zawodnikiem futsalowego Piasta Gliwice. Hiszpan w przeszłości z sukcesami grał w młodzieżowych zespołach Barcelony.

Grał w Barcelonie, teraz będzie czarował w Gliwicach
Fot. Archiwum Sergio Parry/Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

21-latek zaczynał grę w Catgas Energia, by po trzech latach przenieść się do FC Barcelona. Tam spędził pięć sezonów, w trakcie których wywalczył mistrzostwo Hiszpanii kadetów i juniorów, a także - jako gracz rezerw - wygrał II ligę hiszpańską. Regularnie grywał w reprezentacjach kraju do lat 18 i 19.

Poprzedni sezon zaczął w barwach Tenerife Iberia Toscal, a w styczniu przeniósł się do zespołu Gran Canaria z hiszpańskiej ekstraklasy. Zdobył tam 9 bramek. Nowy zawodnik Piasta najczęściej występuje na skrzydle i jest bardzo dobrze wyszkolony technicznie.

– Bardzo się cieszę, że zagram w Piaście. Polski futsal szybko się rozwija. Wiem, że gra się tu inaczej niż w Hiszpanii. Więcej uwagi przykłada się do przygotowania fizycznego, ale wyszkolenie techniczne też jest ważne. Dla mnie to duże wyzwanie, ale już nie mogę się doczekać pierwszych treningów – mówi Sergio Parra.