Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Nowy środkowy GTK Gliwice

17.07.2018 17:27 | 0 komentarzy | adi

GTK Gliwice pozyskało kolejnego zawodnika. Kontrakt z klubem podpisał Szymon Kiwilsza.

Nowy środkowy GTK Gliwice
Fot. gtk.gliwice.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20-letni koszykarz mierzy 201 cm i gra jako środkowy. W poprzednim sezonie, które były dla niego debiutem w ekstraklasie, występował w AZS-ie Koszalin. Średnio przebywał na parkiecie ponad 14 minut i notował 3.9 punktu, 2.8 zbiórki, 0.5 przechwytu i 0.4 bloku na mecz.

Przy podejmowaniu decyzji o zmianie barw ważne dla zawodnika było to, kto trenuje GTK. - Podoba mi się to, w jaki sposób klub się rozwija. To projekt z przyszłością. Ważna była też osoba szkoleniowca. Rozmawiałem z panem Tomaszem Niedbalskim, z którym pracowałem w czasie swojego dwuletniego pobytu we Wrocławiu. Jego opinia była dla mnie bardzo ważna - przyznaje Kiwilsza.

- Celem jest spędzić jak najwięcej minut na parkiecie i cały czas się rozwijać. Chciałbym też, aby jako cały zespół sprawić kilka niespodzianek i być takim zespołem, z którym rywalom będzie się grało niewygodnie. Zestaw ludzki wydaje się być bardzo ciekawy i jestem przekonany o tym, że stworzymy zespół z charakterem, który w każdym meczu będzie zostawiał serce na parkiecie - zapewnia.

GTK Gliwice