Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nici z jednej Odry Wodzisław

Jak poinformowała strona Miasta Wodzisław Śląski 17 lipca oficjalnie zakończone zostały rozmowy pomiędzy przedstawicielami MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz APN Odra Wodzisław Śląski i Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław z udziałem prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy. Rozmowy te prowadzone były od kilku miesięcy i dotyczyły próby stworzenia jednego klubu piłkarskiego w Wodzisławiu Śląskim.

Nici z jednej Odry Wodzisław
Mecz MKP Odra Centrum z APN Odra w 2016 roku na szczeblu klasy okręgowej. Obie drużyny na boisku najszybciej spotkają się w sezonie 2019/20.

Niestety, mimo wielu rozmów i dyskusji, długiego czasu spędzonego na negocjacjach przedstawiciele obu klubów nie doszli do finalnego porozumienia, którego efektem byłaby jedna Odra Wodzisław.

- Oczywiście wolałbym, by w Wodzisławiu Śląskim grała znów jedna, rosnąca w siłę drużyna pod nazwą Odra Wodzisław. Jak widać, nie jest to jeszcze ten czas, by taka sytuacja była możliwa. Jestem jednak z prowadzonych tak długo rozmów bardzo zadowolony. To często nie były łatwe spotkania. Już sam nawiązany dialog od każdej ze stron wymagał zrozumienia, sportowej dojrzałości i wielkiej chęci porozumienia się. Czasem tak bywa, że niektóre rzeczy potrzebują więcej czasu i innych okoliczności, by dojrzeć. Rozumiem to. Jestem wdzięczny przedstawicielom obu klubów za podjęcie rozmów, przyjmowane kompromisy i pracę nad próbą porozumienia się – mówi po ostatnim spotkaniu Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

- Dziękujemy Prezydentowi za pomoc przy organizacji kolejnej próby połączenia dwóch wodzisławskich klubów w jedną silną Odrę Wodzisław. Z naszej strony był to czas, w którym staraliśmy się wypracować odpowiadający każdej ze stron nowy zdrowy model działania Odry Wodzisław. Przygotowaliśmy szereg propozycji konsultowanych wcześniej z wieloma specjalistami, przedstawialiśmy te propozycje i modyfikowaliśmy je tak, by odpowiadały każdej ze stron. Niestety nasze daleko idące kompromisy okazały się niewystarczające dla realizacji porozumienia "Jedna Odra" - dlatego zakończyliśmy trwające ponad pół roku rozmowy i skupiamy się na Jednej Silnej Odrze Wodzisław grającej w klasie okręgowej – informują przedstawiciele APN Odra Wodzisław Śląski.

- Dziękujemy za możliwość przedstawienia naszej koncepcji odrodzenia silnej piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim opartej na tradycji, pracy od podstaw, realizacji marzeń sportowych młodych wodzisławian poprzez szkolenie wszystkich grup młodzieżowych aż do piłki seniorskiej. Mamy nadzieję na dalszy dialog i podobnie jak z innymi wodzisławskimi klubami piłkarskimi jesteśmy otwarci na współpracę z przedstawicielami SSOW oraz APN Odra – przekazują po ostatnim spotkaniu przedstawiciele MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawicielom obu klubów nigdy nie braknie sił, determinacji i chęci, by budować w Wodzisławiu Śląskim piłkę nożną na jak najlepszym poziomie.

W sezonie 2018/19 MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski przystąpi do rozgrywek IV ligi, natomiast budowana na niemieckich fundamentach APN Odra Wodzisław Śląski uznawana jest za faworyta grupy III klasy okręgowej.

wodzislaw-slaski.pl

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
jac13 20.07.2018 20:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ulegam propagandzie .

jac13 20.07.2018 20:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Bieda , chciałbym się cieszyć z NAS Jastrzębia , pobliskie miasto - bardzo Znane

jac13 20.07.2018 20:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Odra , "Powoli , powoli " - jest coś takiego - "otwieranie stron dotyczących , też SWD !!? , ROW !? - po nas !!?

jac13 20.07.2018 20:33
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

W tym przypadku biznes nie ma prawa bytu - Pan Zieliński , nie wiecie o odpowiedzialności za GŁUPOTĘ , "milionerzy" !!?

~bruno (155.133. * .202) 20.07.2018 16:22
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pan prezes Odry Centrum nigdy nie odda władzy.Chciał wpuścić a krzaczory prezesa Unii Turza i prawie mu się udało bo Unia się wycofała z 4 ligi .Naobiecywał biedakowi z Turzy razem z prezydentem K.gruszki na wierzbie a potem chcieli go wydymać.Dobrze że prezesowi Unii przerwali ten sen.

~centrummania (5.184. * .46) 20.07.2018 16:14
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Prezesio Roman Z. nigdy nie odda stołka.

~jasięnieznam (85.14. * .42) 20.07.2018 12:43
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Faworyt grupy??? Niemieckie fundamenty??? Sprowadzili emerytów i liczą na wielki sukces

anonimus 20.07.2018 11:31
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Czyli można ogłosić kolejny sukces Kiecy,obiecanki ...

~pepe (94.254. * .150) 20.07.2018 11:09
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

podobno miala byc szkolka pilkarska i ta smieszna odra miala dostac fundusze no rozwoj dzieci w klubie
ciekawe jak wolfsburg sie dowie i obetnie fundusze,ktore ida na anty gwiazdy .bydzie po odrze abo jak to ktos woli apn bo mks juz nima

~obiektywniepatrząc (78.3. * .237) 20.07.2018 10:07
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

niemieckie fundamenty - dobre